4-aastane Darja Ida-Virumaalt soovib jõuluvanalt Peppa kassaaparaati, sest Peppa on tema lemmiktegelane ning tüdruk tunneb huvi numbrite vastu ja õpib loendamist, nii on poemäng praegu ta lemmikmäng. Kassaaparaat on hea vahend nende oskuste arendamiseks!

Tartumaal asenduskodus elav 14-aastane Agnesele meeldib väga jalgpalli mängida ja erinevates kohtades pildistada. Nüüd igatseb ta jõuluvanalt isiklikku jalgpalli ja selfipulka. Esimesega saab kodus ise kõksida — isiklik varustus koroona ajal on väga õige valik. Ja selfipulk teeb pildistamisepalliplatsil lihtsamaks ja nii ei puutu võõrastega kokku.

17-aastane Viljandimaal elav Karelil armastab väga looduses viibida, kalalkäik on selleks superhea tegevus. Poisile meeldib kõik, mis looduses: ta võib tundide kaupa lindu jälgida või lihtsalt järve ääres istuda, kala püüda. Nii palubki jõuluvanalt kalastustarvete komplekti.

Valgamaal elav 15-aastane Janek on eriliste vajadustega eriline poiss, kes ei suuda kiiresti otsustada, kas tegutseda võib seista paigal. Muusika viib mõtted hirmudest eemale ja tõstab meeleolu. Tema ootab jõulupakist kaasaskantavat kõlarit.

13-aastane Triin elab Pärnumaal ning tema igatseb suurt ja pehmet kaisukaru. Tüdruk soovib endale päris oma kaisukaru, kes aitab temas luua turvatunnet ja olla ainult tema oma. Karu oleks just see, kellele raskel hetkel muresid kurta, keda ööseks kaissu võtta ja kes on alati olemas, kui Triin teda vajab.

Aita täita laste unistused

“Jõuluõhtul kingituste saamine on laste jaoks aasta kõrghetk. Täiskasvanuna saame olla jõuluvanale abiks, et kuulata ja märgata, mida laps tegelikult soovib ja mis on selle jõulusoovi taga. Lapse, kes ei saa elada oma sünniperes, jõulusoov on eriline ja selle taga on alati omaette lugu. Me ei saa kingitusi tehes võtta ära laste igatsust oma päris pere järele, aga kirjades jõuluvanale on lapsed lahti mõtestanud, miks on just see kink talle oluline. Olgu sooviks kaisukaru, mis kaisus olles loob turvatunnet või kõrvaklapid teismelistele, mis aitavad suures peres kasvades aeg-ajalt omaette olla. Samuti raamat loodusest või lemmikkirjanikult, mille abil lähemalt maailma uurida. Igal soovil on mõte ja kindel põhjendus,“ kirjeldas laste jõulusoove SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi.

Heal annetajal on võimalus anda oma panus Jõulusoovide puu projekti kaudu laste unistuste täitmiseks, valides soovide seast südamelähedane kingitus ning annetuse abil aidata täita ühe või mitme lapse kingisoov. Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused. Kõikide laste kingid komplekteeritakse individuaalselt.

„Aastas on 12 kuud, 365 päeva, 8760 tundi, 525 000 minutit ja 31 536 000 sekundit. Iga päev, tund ja hetk inimese elus on võrdselt tähtis! Unistused ei lõpe jõuludega. Kõik lapsed tahavad igapäevaelust rõõmu tunda ja hobidega tegeleda aasta läbi. Kutsume inimesi tegema ka nn pika vaatega jõulukingitust laste huvihariduse toetamiseks, sest järjepidev tugi on oluline — nii saame toetada asendus- ja turvakodudes elavate laste unistusi nii, nagu me toetame oma laste unistusi aasta ringi,“ laiendab projekti eesmärki Triin Lumi.

Jõulusoovide puu projektis osalevad asendus- ja perekodud ning laste turvakodud: Valga Perekodu, Koeru Perekodu, Taheva Sanatoorium, Haiba lastekodu, Paide PK, Tartu Perekodu Käopesa, Elva Laste- ja Perekeskus, Vinni Perekodu, Narva Sotsiaaltöökeskus, Maria ja lapsed, Sillamäe Laste Hoolekande Asutus Lootus, Tallinna Laste Turvakeskus, Tallinna Lastekodu, Kiikla lastekodu, Südamepaik, Viljandi Perekodu, Siimusti lastekeskus Metsatareke, Tilsi Perekodu, MTÜ Perekodu Õnnepuu, Kehra Perekodu, Vahtramägi Mäe-kodu, Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskus, Tartu Laste Turvakodu.

  • Delfi lükkas juba teist talve käima erilehe #JagameHead, kuhu koondame positiivseid ja inspireerivaid uudiseid ning lugusid inimestest, kogukondadest, ettevõtmistest, algatustest. Ootame südamlikke ja inspireerivaid lugusid ning vihjeid, sest head lood on jagamiseks. Kirjuta meile: jagamehead@delfi.ee!
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid