Ta ütles, et parteikontor polnud uurimisest teadlik. Ta vestles juba ka sealse piirkonnajuhiga, kes samuti kuulis toimuvast alles uudistest. "Meile on teada vaid info, mis praegu meedias," sõnas Hanimägi.

Ta on proovinud saada kontakti Karuse ja tolle tütre Ester Karusega, ent tulutult. "Esitatud kahtlustus on tõsine. Kindlasti soovime asjas selgust saada ja ka Allain Karusega otse rääkida," märkis Hanimägi.

Ta lisas, et kui prokuratuuri poolt kirjeldatu vastab tõele, siis tuleb Karuse säärane käitumine kindlasti hukka mõista. "Selge see, et siis tekib küsimus, kas ja mis moel saab koostöö jätkuda. Erakonna liikmeks olemine ja muu. Aga nendeks otsusteks on veel liiga vara," jätkas ta.

Kas võimaliku häälteostu kui sellise kohta varasemalt Keskerakonnale mingeid vihjeid ei tulnud? "Erakonnale ei ole tulnud ühtegi vihjet, etteheidet või ametlikku päringut. Tõepoolest, ka mulle tulid need tänased pealkirjad suure ja negatiivse üllatusena," tõdes Hanimägi.

Kahtlustuse kohaselt mõjutas Allain Karuse koos veel kuue kahtlustatavaga inimesi andma oktoobris toimunud valimistel hääl tema või tema tütre poolt. Karuse tütar Ester oli möödunud aasta märtsist kuni tänavuse aprillini Valga vallavanem. Ta kuulub samuti Keskerakonda.

Esialgsetel andmetel mõjutati enam kui 20 valijat, kellele lubati vastutasuks hääle eest anda hüvitisena raha, mootorikütust või alkoholi.

Keskerakond küll võitis Valgas valimised (31,1 protsenti häältest), ent jäi opositsiooni. Valimistel seal piirkonnas Keskerakonna esinumber olnud Allain Karuse sai 155 häält, Ester Karuse koguni 736 häält.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid