MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 22,2%, Reformierakonda 21,9% ja Keskerakonda 21,4% valimisõiguslikest kodanikest.

Seega langes liidrikohal oleva EKRE toetus nädalaga 1,3 protsendi võrra. Oktoobri alguses ajaloo kõrgeima taseme (25,2%) saavutanud rahvuskonservatiivide toetus on pärast seda liikunud pigem langustrendis ning on tipphetkest 3% madalam.

Reformierakonna toetus tõusis nädalaga 1,2%, millega lõppes peaministripartei augusti keskpaigast kestnud langustrend. Selle ajal jooksul kaotati toetusest eelmise nädala alguseks 10,3%. Taas kolmandaks langenud Keskerakonna toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (15%), sotsiaaldemokraadid (8,6%) ning Isamaa (8,1%). Koalitsioonierakondi toetab kokku 43,3% ja opositsioonierakondi 38,9% vastajatest.

Viimased tulemused kajastavad küsitlusperioodi 9. novembrist 7. detsembrini, mil kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid