Kell 20.56 teatati häirekeskusele, et Tartus Kruusamäe tänaval läks puidukütte katel rikki ja hakkas tõusva rõhu tõttu paisuma. Inimesed evakueerusid majast. Katlasüsteemis oli vee temperatuur 120 kraadi. Päästjad kustutasid katlas tule ja rõhk hakkas langema. Kütmine keelati ja anti juhis kutsuda rikke selgitamiseks katlasüsteemide remondispetsialist.

Samal päeval kella 15.33 ajal süttisid Otepää vallas Kasolatsi külas ülekütmisest kuumenenud ahju vastas olevad ajalehed. Põleng kustutati enne laiemat levikut. Päästjad juhivad tähelepanu, et külmaga ei tohi kütta palju korraga, vaid pigem paar korda päevas. Kütteseadme taluvuspiiri ületamisel hakkab see lagunema ning ahju või kamina liialt kuumenevad osad võivad süüdata ümbruse. Tuleohutuse tagamiseks tuleb põlevmaterjalist asjad kütteseadmest eemal hoida.

Päästjad said kella 17.20 paiku Otepää vallas väljakutse ka Keeni külla, kus süttis kogu asulat kütvas katlamajas vahesein. Seina puitkonstruktsioon kustutati ja katlamaja sai tööd tõrgeteta jätkata. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid