Kohus karistas 32-aastast Janek Pillisneri nelja aasta pikkuse vangistusega, millest tuleb reaalselt ära kanda üks aasta. Süüdistatavat narkootikumidega varustanud 42-aastane Kirka Puistamaa on narkokuritegudega ka varem kohtu all olnud ja tema läheb vanglasse kuueks aastaks.

Süüdistuse kohaselt toimus 2021. aasta 16. jaanuaril Viljandis Vaksali tänava korteris koosviibimine, kus tarvitati narkootilisi aineid. Samal õhtul soetas Janek Pillisner Kirka Puistamaalt 2,5 grammi amfetamiini ja 20 grammi GHB-d. Süüdistatav andis narkootilisi aineid tarvitamiseks ka teistele tema juures viibinud inimestele ja põhjustas sellega ettevaatamatusest 26-aastase naise surma.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Toomas Liiva sõnul on prokuratuur rahul, et kohus nõustus teole antud õigusliku hinnanguga. „Kui keegi jagab enda kodus inimestele sisuliselt mürki ja lubab neil seda tarbida, siis tuleb tal olla valmis ka tagajärgede eest vastutamiseks. Praegusel juhul andis süüdistatav GHB-d ehk korgijooki naisele, kes oli juba tarvitanud amfetamiini ja alkoholi. Narkootikumide kahjulikkus ei tohiks kellegi jaoks üllatus olla ja seda enam on erinevate ainete ja alkoholi segamine otsene oht tervisele. Seetõttu vastutab surma põhjustamise eest prokuratuuri hinnangul just see inimene, kes need narkootikumid soetas ja tarvitamist võimaldas,“ ütles Liiva.

Prokuröri sõnul ei ole mitte kuidagi võimalik tagasi pöörata äärmiselt kurba tagajärge. „Noore inimese surm on kahtlemata tragöödia, mida olematuks ei tee. Seetõttu taotles prokuratuur juba 15. veebruaril peo korraldanud noormehe vahistamist ja vanglas viibib ta tänaseni – sisuliselt hakkas ta juba kuu aega pärast traagilist juhtumit täna kohtus mõistetud karistust kandma. Loodetavasti on tal olnud aega järele mõelda, et oma elu edaspidi teisiti elada. Viie aasta jooksul pärast vanglast vabanemist peab ta regulaarselt kriminaalhooldajaga koostööd tegema ja oma valikuid temaga läbi rääkima. Libastumiste korral võib kohus ka ülejäänud kolmeaastase vangistuse täitmisele pöörata,“ lisas prokurör.

Lisaks peavad mõlemad süüdistatavad tasuma kokku ligi 3000 eurot menetluskulusid ja sundraha. Kohtuotsus ei ole veel jõustunud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid