Varahommikul kell 05.11 sai häirekeskus teate, et Kristiine linnaosas Kotka tänaval asuva kolmekordse elumaja üks korter on suitsu täis.

Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et suitsu tuleb kamina seina vahelt ning tuli on levinud juba ka vahelagedesse ja pööningule.

Kella 05.47 paiku oli põleng levinud veel kahte korterisse ning ca 15 minutit hiljem oli punane kukk enda alla matnud juba ka trepikoja ja kolmanda korruse vaheseina, mida päästjad koheselt kustutama asusid. Kell 06.27 alustati kogu maja evakuatsiooniga ning kella 07.44-ks oli 17 inimest paigutatud kohale tellitud bussi sooja.

Õnneks ükski elanik põlengus kannatada ei saanud. Kuna maja pööninguosale, kus hetkel suurem tulekolle asub, puudub seestpoolt ligipääs, kasutavad päästjad kustutustöödeks redeleid ning tõstukeid. Hetkel kustutustööd veel kestavad ning päästesündmusele on kaasatud 12 päästemeeskonda Kesklinna, Kopli, Lasnamäe, Lilleküla, Keila, Muuga ja Nõmme komandodest ning vabatahtlikud Tabasalust ja Hüürust.

Liiklus Kotka tänaval on häiritud ning seda reguleerib politsei. Põlengust leviva rohke suitsu tõttu palume Kristiine linnaosa elanikel aknad suletuna hoida.

Tulekahju lokaliseeriti kell 10.02 ning hetkel toimuvad kohapeal veel lammutustööd ning järelkustutus hoone 3. ja 4. korrusel. Kotka tänav on liikluseks endiselt suletud. Suitsulevik piirkonnas on minimaalne.

Evakueeritud isikutel, kes pole veel leidnud ajutist elupaika ning vajavad selles osas abi, palutakse helistada ööpäevaringselt avatud Tallinna linnabi telefonil 14410.

„Sotsiaalkindlustusamet julgustab kõiki, keda täna Kotka tänaval toimunud tulekahju otseselt või kaudselt puudutab, pöörduma ohvriabi kriisitelefonile 116 006, et saada tasuta ööpäevaringset psühholoogilist esmaabi. Kes helistada ei saa või ei soovi, saavad nõustajaga suhelda veebis aadressil www.palunabi.ee.

Psühholoogiline esmaabi kujutab endast pärast traumeerivat kogemust personaalse ja vahetu toe pakkumist, et taastada turvatunne, vähendada kaotuse mõju ja anda tugevust ning vastupidavust toimetulemiseks ja igapäevaeluga jätkamiseks. Vajadusel saame abistada sobiva spetsialisti leidmisel.“

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid