Parlamendiesimeeste kohtumisel keskendus arutelu Eesti ja Montenegro koostöö edasiste võimaluste kaardistamisele, liitlassuhetele NATOs ja Eesti toetusele Montenegrole Euroopa Liidu liitumisprotsessis. „Montenegro on iseseisvumise järgsete aastate jooksul loonud hästi toimiva ühiskonna ja saavutanud rahvusvahelise usalduse,“ ütles Ratas. „Eesti, kes sõlmis esimesena Montenegroga diplomaatilised suhted ja ratifitseeris assotsiatsioonileppe, toetab Montenegro püüdlusi Euroopa Liidu liikmelisuse taotlemisel.“

Lisaks kahepoolse koostöö võimalustele digi- ja kübervaldkondades arutati kohtumisel veel kogemuste vahetust haridusvaldkonnas ja turismis ning parlamendikomisjonide omavahelise suhtluse tihendamist.

Riigikogu esimees tänas Montenegrot osaluse eest Tallinna küberkaitsekeskuse töös ja panuse eest NATO liitlaste suurendatud kohaolekus Lätis.

Kohtumisel Montenegro presidendi Milo Đukanović’iga kõneldi Euroopa Liidu laienemisest ja seda mõjutavatest globaalsetest arengutest. President tänas Eestit toetuse eest ning soovis koostöö tihendamist nii kahepoolselt kui ka NATO ja Euroopa Liidu laienemise raames.

Pärastlõunal avas Riigikogu esimees pidulikult aukonsuli büroo, kus aukonsuliks on Tomislav Čelebić. Ratas rõhutas oma sõnavõtus, et aukonsulid on hindamatuks partneriks Eesti tutvustamisel, Eesti kodanike abistamisel ja äridiplomaatia arendamisel, ettevõtetele partnerite leidmisel või potentsiaalsete investoritega suhtlemisel.

Riigikogu esimeest saadavad visiidil Riigikogu liikmed Sven Sester ja Kalvi Kõva. Delegatsioon kohtus ka Montenegro peaministri Zdravko Krivokapić’iga, kellega arutati lähemalt olukorda Lääne-Balkanil.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid