"Mõlema proovi genotüpiseerimise tulemused viitab omikrontüvele. Lõpliku kinnituse annab sekveneerimine, milleks kulub vähemalt nädal," ütles terviseameti pressiesindaja Kirsi Pruudel täna Delfile.

Terviseametile teadaolevalt on mõlemad kodusel ravil ja nende sümptomid on kerged.

Esimesel juhul saabus reisija Eestisse Dubaist, teisel juhul Lõuna-Aafrika Vabariigist vahemaandumisega Frankfurdis. Mõlemad reisijad said positiivse testitulemuse reedel.

Terviseameti andmetel tuvastati reisijate testides omikrontüvele omane s-geeni mutatsioon, kuid lõpliku kinnituse saamiseks proovid sekveneeritakse. Terviseamet kontakteerus mõlema haigestunuga ja kaardistas nende teekonna ning võimalikud lähikontaktsed. Mõlemad omikrontüve kahtlusega patsiendid on vaktsineeritud.

Lõuna-Aafrika Vabariigis käinud reisija saabus Eestisse 1. detsembril Frankfurdi kaudu (lennud LH573 ja LH882) ning koroonaviirusele omased sümptomid ilmnesid päev hiljem. 3. detsembril antud PCR-test osutus positiivseks. Terviseamet soovitab kõigil samadel lendudel viibinutel jälgida oma tervist ning teha PCR-test.

Dubaist Eestisse lennanud reisija saabus Eestisse 2. detsembril, kuid tegemist polnud liini- või tšarterlennuga ja reisijate seas lähikontaktsed puuduvad. Saabumise päeval tekkisid reisijal kerged sümptomid ning 3. detsembril antud PCR-test osutus positiivseks.

Maailma terviseorganisatsioon (WHO) on kuulutatud omikrontüve muret tekitavaks.

Aafrikast saabunud peavad tegema PCR-testi
Terviseamet tuletab meelde, et omikrontüve riskiriikidest ehk Lõuna-Aafrika Vabariigist, Botswanast, Malawist, Lesothost, Svaasimaalt (eSwatini), Namiibiast, Mosambiigist, Zimbabwest, Egiptusest ja Türgist saabujad (sh lapsed) peavad tegema kohe Eestisse jõudes PCR-testi.

Saabudes riikidest, mis ei ole omikroni riskiriigid, on samuti tungiv soovitus teha vahetult pärast saabumist PCR-test. PCR-test on kõigile reisilt naasvatele Eesti elanikele tasuta. Vaata lisa:
koroonatestimine.ee
.
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid