Liiklusõnnetusest Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 171. kilomeetril teatati häirekeskusele kell 21.30. Esialgsetel andmetel liikus veoauto Scania Tallinnast Tartu suunas, kui kaotas juhitavuse ja sõitis teelt välja vasakule kraavi, kuid osa haagisest jäi sõiduteele. Haagisega põrkas omakorda kokku vastassuunas liikunud sõiduauto Volvo.

Õnnetuse hetkel viibis sõiduautos kolm inimest ja veokis juht üksinda. Volvo kõrvalistuja vigastused olid sedavõrd rasked, et ta hukkus sündmuskohal. Sõiduautot juhtinud 41-aastane mees ja 23-aastane kaasreisija toimetati haiglasse. Veokit juhtinud 39-aastase mehe vaatas kohapeal üle kiirabi ning vigastusi temal ei tuvastatud.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Kert Kotkas sõnas, et talvistes teeoludes liiklemine nõuab suuremat ettevaatlikkust. "Talvel võivad teeolud olla väga muutlikud ning kindlasti mõjutab liiklust pime aeg, sademed ja libe tee. Sellest nädalast on talverehvid sõidukitel kohustuslikud, kuid ohutuks liiklemiseks tuleb lisaks rehvivahetusele kasutada talvistele teedele sobivaid sõiduvõtteid ehk vajadusel võtta hoog maha ja olla tähelepanelik," sõnas operatiivjuht.

Sündmuskohal olid teeolud libedad, sõidukite rehvid vastasid nõuetele ning kõik inimesed kasutasid turvavarustust. Mõlema sõiduki juhid olid kained.

Avarii järel oli tee liiklusele mõneks tunniks täielikult suletud. Tallinna poolt sõitvad autod suunati ümbersõidule Kärkna kaudu.

Sel aastal on liiklusõnnetustes hukkunud 51 inimest, eelmisel aastal jättis liikluses elu 59 inimest.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid