MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 23,5%, Keskerakonda 21,7% ja Reformierakonda 20,7% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (14,3%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (9%) ning Isamaa (7,9%). Seega koalitsioonierakondi toetab kokku 42,4% ja opositsioonierakondi 40,4% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 2.-29. novembrini, mil kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid