Lühiajaline investeering

Nagu nimi ütleb, on tegemist investeeringuga, mida hoiab investor lühemat perioodi – üldiselt vähem kui kolm aastat. Tavaliselt tehakse taolisi investeeringuid, kui soovitakse lühikese aja jooksul natuke lisatulu teenida.

Kui investor otsustab lühiajalise investeerimise kasuks, võiks ta kaaluda enda raha paigutamist kohtadesse, millel on pigem madal tururisk. Need on näiteks võlakirjad (tähtaeg alla aasta), hoiusertifikaadid, rahaturg (valuutade ost-müük). Kuna üldjuhul on riskid selliste investeeringute puhul madalamad, siis sellest tulenevalt on ka tootlus natuke väiksem.

Sestap ongi oluline valida lühiajalise eesmärgi täitmiseks turvalisem investeering, kuna on risk kaotada isegi algne summa.

Lühiajalised investeeringud on reeglina mõeldud mõnevõrra tagasihoidlikumate eesmärkide täitmiseks, mis on vaja saavutada mõne kuu või aastaga. Näiteks raha säästmine puhkusereisi, auto ostu või koduremondi tarbeks.

Lühiajaline investeering sarnaneb säästmisega, kuid sellelt on võimalik lisaks algsele summale ka väikest tulu teenida.

Pikaajaline investeering

Pikaajalised investeeringuid hoitakse tunduvalt kauem, 10 või rohkem aastat. See investeerimisstrateegia sobib tavaliselt neile, kes tahavad saavutada pikaajalisi finantseesmärke, näiteks kindlustada oma pensionipõlve.

Pikaajalise investeerimise korral on sul võimalus olla pisut agressiivsem investor kui lühiajalise puhul. See tähendab, et raha võib vabalt paigutada investeeringutesse, mis on suurema riski ja kõrgema tootlusega, sest turu kõikumine ei ole investori jaoks niivõrd tähtis.

Pikaajaliste investeeringute puhul on oluline säilitada nii-öelda külma närvi. Kui sinu tehtud investeering peaks langema, ei tohiks kindlasti sattuda paanikasse ja kohe müüma hakata. Turul toimub aeg-ajalt ikka nii suuremaid kui ka väiksemaid kõikumisi, mistõttu ei peaks sellele liialt tähelepanu pöörama.

Üsnagi levinud pikaajaline investeering on näiteks raha paigutamine aktsiatesse ja aktsiafondidesse, samuti viimastel aastatel palju populaarsust kogunud krüptovaluuta.

Võimalused Kreditex Ühisrahas

Kreditex Ühisraha investeerimisplatvorm pakub investoritele peamiselt turvalist lühiajaliste investeeringute võimalust kinnisvara- ja väikelaenudesse. Investeeringute kestused võivad ulatuda ühest kuust kuni viie aastani ja on tavalisest lühiajalisest investeeringutest kõrgema, keskmiselt 12–15% tootlusega.

Edukat investeerimist!
Kreditex Ühisraha
www.kreditex.ee

Tähelepanu! Tegemist on finantsteenusega. Enne lepingu sõlmimist soovitame tutvuda finantsteenuse tingimustega või konsulteerida spetsialistiga.