Poola piirivalve teatel üritati üle Valgevene-Poola piiri reedel tungida 195-l korral. Neljapäeval tehti 250 vastavat katset, kolmapäeval aga 501.

„Eile tuvastasime mitu katset jõuga piir ületada. Suurim grupp koosnes umbes 200 välismaalasest, ülejäänud grupid kümnetest inimestest. Nad olid agressiivsed - loopisid kive ja lasid meie suunas ilutulestikku," teatas Poola piirivalve laupäeval Twitteri vahendusel.

Poola piirivalvekapten Krystyna Jakimik-Jarosz teatas Poolas tegutsevale Valgevene telekanalile Belsat, et migrandid asetasid okastraadile sellest üle ronimiseks puitaluseid, kuid Poola piirivalvurid suutsid need kiiresti eemaldada. Samal ajal tegutsesid migrantide taga ka Valgevene julgeolekuteenistused, kes üritasid Poola piirivalvureid laseritega pimestada.

Starzyna küla lähistel viskasid Poola politsei teatel Valgevene korrakaitsjad ka üle piiri kive, mille tõttu politseisõidukid kahjustada said.

Vähenev migrantide arv, kes üritavad üle piiri tungida, ei tähenda Poola ametivõimude sõnul, et kriis piiril läbi oleks. Oodatakse taas pingete kasvamist.

„See poliitiline kriis pole läbi saamas. Valgevenet huvitab jätkuvalt olukorra eskaleerimine ning Poola-vastaste operatsioonide jätkamine," kirjutas Twitterisse Poola eriteenuste koordinaatori esindaja Stanisław Żaryn.

Praeguse seisuga on Jakimik-Jaroszi teatel Poola põgenikelaagrites 1850 migranti, kes on sel aastal Valgevene-Poola piiri ületanud. Pooled neist on ka Poolas asüülitaotluse esitanud.