MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimased koondtulemused kajastavad perioodi 20. oktoobrist 15. novembrini, mil kokku küsitleti 4002 valimisealist Eesti kodanikku.

Nende põhjal toetab konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 23,7%, Keskerakonda 21,7% ja Reformierakonda 21,6% valimisõiguslikest kodanikest. Keskerakonna toetus tõusis nädalaga 1,3 protsendipunkti võrra ning on käesoleva aasta kõrgeimal tasemel. Jätkuvalt langustrendis liikuv Reformierakond langes reitingutabelis kolmandaks.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (14,2%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (8,3%) ning Isamaa (7,8%). Kokku toetab koalitsioonierakondi 43,3% ja opositsioonierakondi 39,8% vastajaist.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.