"Oleme seni tegutsenud koroonaennetuspunktide põhjal saanud kinnituse, et kui vaktsineerimine on inimestele lihtsasti kättesaadav ja sellega kaasneb ka nõustamine, kasutatakse seda aktiivselt. Seetõttu otsustasime teenust veelgi laiendada, et iga soovija leiaks endale sobiva võimaluse," märkis abilinnapea Betina Beškina.

"Nakatumise näitajad on viimastel päevadel tasapisi langenud ja ehkki ei ole teada, kas see trend jääb praegu püsima, näitab statistika selgelt, et vaktsineeritud inimesed nakatuvad vähem ja põevad kergemini," lisas ta.

Täna keskpäeval avatakse nõustamis- ja vaktsineerimispunktid Haabersti Rimis (Haabersti 1), Linnamäe Maxima parklas (Linnamäe tee 57), Kristiine keskuses (Endla 45) ja Ülemiste keskuses (Suur-Sõjamäe 4). Koroonaennetuspunktid on avatud argipäevadel kell 1219 ja nädalavahetusel kell 10-17.

Samadel kellaaegadel on jätkuvalt on avatud nõustamis- ja vaktsineerimispunktid Lindakivi kultuurikeskuses (Jaan Koorti 22) ja Põhja-Tallinna kogukonnamajas (Kari 13). Vabaduse väljaku nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunkt teenindab soovijaid iga päev ajaperioodil 921.

Kõik koroonaennetuspunktid teenindavad soovijaid eelbroneeringuta ja tasuta, välja arvatud saatekirjata PCR-testi tegemisel.