Sel nädalal vähenes kiirtestide positiivsete tulemuste hulk märgatavalt nii õpilaste kui õpetajate seas, samuti suurenes nende koolide arv, kus ei tuvastatud ühtegi positiivset koroonatesti, selgub haridus- ja teadusministeeriumi korraldatud koolide küsitlusest. Pisut vähenes ka testimisest keeldunud õpilaste arv, vahendab ERRi uudisteportaal.

Ministeeriumi koostatud ülevaate kohaselt said küsitlusele vastanud koolides lõppeva nädala jooksul positiivse kiirtesti tulemuse 568 õpilast, mida on 354 võrra (ehk 38 protsendi võrra – toim.) vähem kui eelmisel nädalal (922) ja 85 koolitöötajat, mida on 32 (ehk 27 protsendi) võrra vähem kui eelmisel nädalal (117). Kokku tuvastati nädalaga 653 positiivset kiirtesti.

Ühtegi positiivset õpilaste testi ei leitud sel nädalal 231 koolis, eelmisel nädalal oli selliseid koole 212.

Testimisest keeldus koolides keskmiselt 7 protsenti õpilastest (mediaan 5 protsenti), mida on pisut vähem kui eelmisel nädalal (8 protsenti). Testimisest keeldunud õpilasi ei olnud 71 koolis, rohkem kui 100 õpilast keeldus testimisest 15 koolis, mis küsitlusele vastasid.

Kõige rohkem positiivseid teste - 17 - oli ühes Tallinna koolis. Kümme või enam positiivset testitulemust saadi üheksas koolis.

Ministeeriumi küsitlusele edastas vastused 448 kooli ehk 87 protsenti kõigist üldhariduskoolidest.