Leitnant Harvey Milk teenis 1950ndatel Korea sõja ajal USA mereväe allveelaevade päästelaeval USS Kittiwake sukeldumisohvitserina. 1955. aastal sunniti Milk aga oma seksuaalsuse pärast mereväest kahenädalase ülekuulamise järel lahkuma.

1970ndatel sai temast üks USA esimesi avalikult homoseksuaalseid poliitikuid. 1977. valiti Milk San Francisco järelvalvenõukogusse. Vaid aasta hiljem tapeti Milk endise järelvalvenõukogu liikme Dan White'i poolt. Kahe mehe vahel oli varasemalt olnud arvukalt erimeelsusi.

Laeva vettelaskmise tseremoonial viibisid teiste seas Ameerika Ühendriikide mereväe sekretär Carlos Del Toro ja Harvey Milki nõbu Stuart Milk, vahendab BBC.

Sekretär Del Toro sõnas tseremoonial antud kõnes, et oli vale, et Milk oli sunnitud mereväes oldud aja jooksul "maskeerima väga olulist osa oma elust". "Liiga kaua on meremehed nagu leitnant Milk pidanud elama varjudes, või mis veelgi hullem, olnud sunnitud lahkuma meie armastatud mereväest," sõnas Del Toro. "See ülekohus on osa meie mereväe ajaloost, kuid samuti on osa ajaloost kõigi nende visadus, kes on jätkanud teenimist ebaõiglustest olenemata."

Laupäeval veesatud laev USNS Harvey Milk on üks kuuest USA mereväe uuest alusest, mis saab oma nime riigi kodanikuõiguste tuntud aktivistide järgi. Teiste hulgas saavad nimelise laeva USA endine peakohtunik Earl Warren ning tapetud presidendikandidaat Robert Kennedy.