Kuusik kaebas Henno kohtusse, nõudis ebaõigete andmete ümberlükkamist ja kahjutasu. Tänase seisuga on hagist loobutud, samuti tasub Kuusik Sass Henno teatel tema kohtukulud: 21 600 eurot. Vaidluse täpsem sisu jäi avalikkuse ees teadmata, sest kohtuistungid peeti kinniste uste taga.

Sass Henno teatas saavutusest ühismeedias: "Enne tänaseks plaanitud järjekordset kohtuistungit, tegi vastaspool ettepaneku kohtuvaidlus lõpetada ja minu vastu esitatud hagist loobuda. Lisaks nõustus Marti Kuusik kandma minu kohtukulud summas 21 600 eurot. Mis ma oskan öelda. Võimas. Aitäh. Mina ei ole valetaja. Tänane on suur ja märgiline võit nii nähtavas kui nähtamatus sõjas lähisuhtevägivallaga.

Tahan tänada oma super-advokaati Karin Marosovit, advokaadibüroost PricewaterhouseCoopers Legal. Tema tuli mulle appi, kui olin valmis minema kohtusse üksipäini, ainult oma info ja põhimõtete pinnalt, omamata isegi mingit arusaama, kuidas kohtumenetlus toimib. Aitäh, et ma ei pidanud seda 2 aastat kestnud protsessi üksi vastu pidama, vaid nagu ütlesin: mul oli abiks oma isiklik Karin. Tänud ka Ingeri-Helena Kakkole, kes juristina omalt poolt palju ära tegi. Mu advokaatide järjepidevus ja süsteemsus on olnud hindamatu. Näiteks üht tõendit taotlesime kohtult viis korda. Neli korda lükati taotlus tagasi, kuid viiendal korral saime selle tõendi jaoks kohtult loa. Selliste tulihingeliste kohtuhuntidega tundsin end kogu selle 2 aasta jooksul hoitud ja kaitstud, sama tundsid minu tunnistajad.

Ka neile olen siiralt tänulik nende julguse eest rääkida tõtt.

Kõrvalepõikena tahan öelda ka kõigile, kes mu isiklikku võitlust poliitilise kemplemise vankri ette tahavad rakendada - palun ärge tehke seda. Lähisuhtevägivalla eest ei vastuta ükski erakond. See ei ole koht, kus hakata mõnd poliitilist jõudu halvustama. Lähisuhtevägivald pole usu küsimus. Ma usun ohvrit mitte pimesi, vaid siis kui mul on selleks kaljukindlad tõendid."

Henno kohtusse kaebamise ajendiks oli tema Eesti Ekspressis ja ka Õhtulehes avaldatud pöördumine koduvägivallas süüdistatud Marti Kuusiku abikaasa poole pealkirjaga "Karin, ta ei löö sind enam kunagi, ma luban", kus kirjeldas vägivaldse mehe juurest pääsemise keerukust ja pakkus selle juures isiklikku abi.

2019. aasta riigikogu valimiste järel Jüri Ratase teises valitsuses 29 tundi väliskaubandus- ja IT-ministrina osalenud EKRE liige Kuusik lahkus ametist paar päeva peale seda, kui Eesti Eks­press, Eesti Päevaleht ja Delfi kirjutasid, et ta purustas oma naise käeluu. Ekspressi artiklis kirjeldasid toimetusele teadaolevad allikad, et värske minister on aastaid oma abikaasa suhtes vaimset ja füüsilist vägivalda kasutanud. Samal päeval alustas politsei Kuusiku väidetava vägivaldsuse uurimiseks kriminaalmenetlust.

Viru maakohus põhjendas sel kevadel kuulutatud otsuses, et isikulisi ja dokumentaalseid tõendeid hinnates ei ole Marti Kuusiku süü tõendatud. Prokuratuur on selle otsuse edasi kaevanud.