„Eile toimus uus provokatsioon piiri kaitsvate Poola sõdurite vastu,” teatas Poola kaitseministeerium täna hommikul Twitteris, vahendab Poola Raadio.

„Poola sõdurid tegid kindlaks umbes 250 migrandi asukoha tara lähedal. Neid valvanud Valgevene sõdurid ähvardasid siis avada tule meie sõdurite pihta,” lisati teates.

Poola kaitseministeerium teatas veel, et Poola sõdurid ei lasknud end provotseerida ja eskalatsiooni ei toimunud. „Valgevene sõdurite tegevus paistis olukorra eskaleerimise katsena, aga ka katsena varjata seda, et grupp migrante oli sisenenud Poola Vabariigi territooriumile,” teatas Poola kaitseministeerium.

Eile teatas Poola välisministeerium, et kutsus välja Valgevene asjuri pärast seda, kui Valgevene oli toime pannud relvastatud sissetungi Poola territooriumile migrandikriisi tahtliku eskalatsioonina kahe riigi vahelisel piiril.

Poola välisministeerium teatas oma avalduses, et tuvastamata püssidega relvastatud vormiriietuses isikud ületasid varem sel nädalal Valgevene-Poola piiri.

Poola välisministeeriumi pressiesindaja Łukasz Jasina ütles ajakirjanikele, et ööl vastu teisipäeva aset leidnud intsidenti arutasid Valgevene asjur Aljaksandr Tšesnovski ja Poola asevälisminister Piotr Wawrzyk.

Poola välisministeeriumi teatel edastas Wawrzyk otsustava protesti Poola riigipiiri rikkumise pärast, rõhutades, et Valgevene võimude tegevusel viimastel nädalatel on üha rohkem tahtliku eskalatsiooni tunnused.

Valgevene välisministeerium teatas täna, et Valgevene ei ole provotseerinud piiriintsidente ega kavatse seda ka teha.

„Valgevene poolele ei ole kasulik mingisugune eskalatsioon regioonis. Valgevene ei ole kunagi provotseerinud ega kavatse provotseerida piiriintsidente,” öeldakse Valgevene välisministeeriumi veebilehel tehtud avalduses, vahendab Interfax.