MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Värsked tulemused kajastavad perioodi 5. oktoobrist 2. novembrini, mil kokku küsitleti 4004 valimisealist Eesti kodanikku.

Nende tulemuste põhjal toetab konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 23,8%, Reformierakonda 23,2% ja Keskerakonda 20,3% valimisõiguslikest kodanikest. Järgnevad Eesti 200 (13,6%), sotsiaaldemokraadid (8,1%) ning Isamaa (7,9%).

Kuigi EKRE toetus on 1,4 protsendipunkti võrra väiksem kui kuu aega tagasi, mil saavutati ajaloo kõrgeim reiting, siis rahvuskonservatiivide napp edu Reformierakonna ees püsib.

Kolmandal kohal olev Keskerakond on sügisel vähehaaval oma positsiooni parandanud ning nende toetus ületab esimest korda pärast kevadet 20% piiri. Keskerakond jääb Reformierakonnast praegu 2,9 protsendipunkti kaugusele, mis on nende kahe erakonna puhul väikseim vahe alates 2019. aasta veebruarist.

Eesti 200 toetus tõusis nädalaga 1,1 protsendipunkti võrra, SDE ja Isamaa toetus nädalaga ei muutunud.

Kokku toetab koalitsioonierakondi 43,5% ja opositsioonierakondi 39,8% vastajatest.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.