Washington Postiga anonüümselt kõnelenud ametnike sõnul on Vene vägede koondumine muret tekitanud nii USA-s kui Euroopas. Nende sõnul jälgitakse praegu kiivalt "varustuse ja personali ebatavalist liikumist" Ukraina piiri lähistel.

Twitteris on viimaste päevade jooksul korduvalt jagatud kaadreid Kurski ja Brjanski lähistelt, mis kujutavad Vene konvoide liikumist piiri poole. Muuhulgas on nähtud ka eri tüüpi raketiheitjaid.


Liikumine toimub Vene-Ukraina konflikti uute arengute valguses: 26. oktoobril kinnitas Ukraina sõjavägi Facebooki vahendusel, et kasutas lahingtegevuses separatistide suurtüki vastu esmakordselt mehitamata drooni. Kreml nimetas seda olukorra õõnestamiseks, tegevuse mõistsid hukka ka Saksa- ja Prantsusmaa kaitseministrid. "Me ei ründa, me pelgalt kaitseme," kommenteeris Türgi päritolu drooni kasutamist Ukraina president Volodõmõr Zelenski.

Samuti lõppes septembris Vene-Valgevene ühisõppus Zapad 2021. Washington Posti teatel jättis Venemaa olulise osa lahingvarustusest Ukraina piiri lähistele. Erinevate hinnangute kohaselt võib piiri ääres hetkel paikneda 80-90 000 Vene sõjaväelast.