Eile arestis Prantsusmaa Le Havre’i lähistel ühe Briti traaleri ja tegi teisele trahvi. Prantsuse võimude sõnul ei olnud arestitud alusel kalastusluba, vahendab BBC News.

Suurbritannia keskkonnaminister George Eustice kinnitas aga, et Euroopa Liit oli traalerile loa väljastanud, ja ütles, et pole selge, miks see teadete kohaselt pärast seda Euroopa Liidu loanimekirjast eemaldati.

Prantsusmaa pahandas Suurbritannia ja viimasele kuuluva Jersey saare otsuse üle jätta kalastuslubadest ilma kümned Prantsuse kalalaevad, ja väitis, et see rikub Brexiti-kokkulepet.

Prantsusmaa on hoiatanud, et ei lase Briti laevu järgmisel nädalal mõnedesse oma sadamatesse ning karmistab kontrolli Briti laevade ja veokite üle, kui tüli kalastuslubade üle 2. novembriks ei lahendata.

Lisaks sellele on Prantsusmaa hoiatanud, et võib peatada Jersey elektriga varustamise, millega ähvardati juba mais.

„Me peame rääkima jõu keeles, sest kahjuks näib see olevat ainus asi, mida Briti valitsus mõistab,” lausus Prantsusmaa Euroopa minister Clément Beaune uudistekanalile Cnews.

Briti välisminister Truss teatas eile õhtul Twitteris, et palus Euroopa ministril Wendy Mortonil kutsuda Prantsusmaa suursaadiku tänaseks läbirääkimistele.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid