MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Koalitsioonierakondi toetab selle järgi 43,2% ja opositsioonierakondi 40,7% vastajatest.

Seevastu viimastel kuudel oma positsiooni parandanud Isamaa toetus on kõrgeimal tasemel alates 2019. aasta augustist ning see on praktiliselt võrdsustunud sotsidega. Kui Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda toetab 8,1% valimisõiguslikest kodanikest, siis Isamaad 7,9%. Vahetult nende ees on parlamendiväline Eesti 200, mille toetus ulatub 12,5%ni.

Juhivad aga teised parteid. Viimaste tulemuste põhjal toetab konservatiivset rahvaerakonda 24,7%, Reformierakonda 23,6% ja Keskerakonda 19,6% valimisõiguslikest kodanikest.

Nädalaga erakondade toetusreitingud märkimisväärselt ei muutunud. Reformierakonna toetus on madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest, kui Norstat erakondliku eelistuse küsitlustega alustas.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 28. septembrist 26. oktoobrini ning kokku küsitleti 4004 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.