Cipule ütles, et selline koroonaviiruse leviku kõver miljoni elaniku kohta, nagu on praegu Lätis, oleks väljakutse isegi nende Euroopa riikide jaoks, kus tervishoiusüsteem on palju tugevam ja on rohkem võimalusi patsientide aitamiseks, vahendab Läti Delfi.

„Meie jaoks tähendab see kahjuks seda, et keeruliseks ülesandeks ei muutu mitte ainult vältimatu abi osutamine, vaid ka kõigi Covid-19 patsientide ravi tagamine ja nii paljude elude päästmine, kui palju me saaksime päästa, kui meil ei oleks nii ülekoormatud haiglaid ja intensiivraviosakondi ning meedikute puudust,” ütles Cipule.

Cipule rõhutas, et juba praegu puutub tervishoiusüsteem kokku tõsiste probleemidega. Mõnedel juhtudel räägivad arstid, et niipea, kui statsionaarsete koroonapatsientide arv ületab 1500 piiri, lõpeb meditsiin kui selline ja algab katastroofimeditsiin, mis tähendab teisi põhimõtteid nii ravimeetodite valimisel kui ka võimes aidata väiksemate probleemidega patsiente.

Cipule sõnul tähendab see tõsisemat sorteerimist kõigil tasanditel: esmaabis, NMPD töös ja ka intensiivraviosakondade vastuvõttudes.

Läti tervishoiuminister Daniels Pavļuts teatas aga Twitteris, et otsustas hakata ise eakaid läbi helistama ja veenma neid end vaktsineerida laskma.

Pavļutsi sõnul oli 14 eakast, kellele ta helistas, kuus pärast vestlust valmis end vaktsineerida laskma.

„Eile helistasin vaktsineerimata eakatele ja kuus inimest nõustus end vaktsineerida laskma ning veel kuus olid juba vaktsineeritud! Kaht ümber veenda ei õnnestunud. Ainult üks julgustav kõne võib teha nii palju – päästa kellegi tervise ja isegi elu,” kirjutas Pavļuts.