Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma sõnul suureneb koolivaheaegadel perekondlike nakatumiste arv hüppeliselt. "Tõus tuleb sellest, et lapsi viiakse sugulaste ja vanavanemate juurde hoiule, peetakse pidusid ja suguvõsa kokkutulekuid," selgitas ta ja lisas, et lastel on tavaliselt sümptomid väga kerged ja lapsevanemad ei märka neid. "Selleks koolivaheajaks ei tohi planeerida pidustusi, enne sugulastega kohtumist soovitame kodus teha enesetestimiseks mõeldud antigeeni kiirtest. Kui laps kaebab kergete haigussümptomite, näiteks kehva enesetunde või kõhuvalu üle, siis tasub kodus teha kiirtest," selgitab Härma ja lisab, et koolis esinenud COVID-19 haigestumiste korral või haigussümptomite tekkimisel tuleb pöörduda perearsti poole.

Härma paneb südamele, et ka vanemaealised sugulased ei võtaks kergekäeliselt hoiule haigussümptomitega või eneseisolatsiooni suunatud lapsi. "COVID-19 haigus on viinud haiglasüsteemi ülekoormuseni ja haiglaravi kohtade puuduseni, seepärast on eriti oluline, et eakad inimesed kaitseksid oma tervist, sest just neil on kõige suurem risk vajada haiglaravi," selgitas ta.

Terviseamet rõhutab, et kõik lihtsustatud karantiini suunatud lapsed peavad eneseisolatsiooni reegleid järgima ka koolivaheajal. "Lähikontaktsed lapsed ei tohi käia poes, kinos, teatris või kohvikus. Samamoodi ei tohiks laps minna ka reisile," selgitas Härma ja lisas, et praegu tasub vaba aega veeta värskes õhus.