MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab konservatiivset rahvaerakonda 24,8%, Reformierakonda 23,7% ja Keskerakonda 20% valimisõiguslikest kodanikest.

Järgnevad Eesti 200 (11,9%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (8,6%) ning Isamaa (7,6%). Koalitsioonierakondi toetab kokku 43,7% ja opositsioonierakondi 41% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 22. septembrist 18. oktoobrini ning kokku küsitleti 4004 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.