Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul teeb koroonaviiruse laialdane levik murelikuks ja ebakindlaks. "Üha kasvavad nakatumiste numbrid ja haiglapatsientide arvu suurenemine on probleem, millega tuleb kiiremas korras tegeleda," kõneles ta.

"Ühelt poolt loobuvad meie põhjanaabrid piirangutest, samal ajal kui lõunanaabrid räägivad tõsiselt kavatsusest ühiskond uuesti lukku keerata. Selles olukorras tuleb meil teha tarku otsuseid, et viirusele mitte alla anda," lisas Reinsalu.

Erikomisjoni istungil on tema sõnul eesmärgiks koos ekspertidega kaardistada hetkeolukord ja kuulata ära, millised on ettepanekud erimeetmete kasutamiseks.

Istungile on kutsutud riigikontrolör Janar Holm, terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma, perearstide seltsi esinaine Le Vallikivi, Tallinna linnavalitsuse esindaja Ester Öpik ja Tartu ülikooli professor Andres Merits.

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes. Videosalvestist istungist saab vaadata riigikogu YouTube'i kanalil, salvestis jõuab veebi viivitusega.