Saksa uurijad on tõendite kogumise käigus jõudnud 100-protsendilisele järeldusele, et pedofiil Christian Brückner tappis 2007. aastal Portugalis Algarve piirkonnas kaduma läinud toona kolme aastase Madeleine'i.

Saksa uurijad avalikustasid 2017. aastal, et kahtlustavad Brückneri Madeleine'i tapmises, avades mõrvauurimise. Britid on samal ajal käsitlenud seda kadumisjuhtumina.

Brückneri vastu on tõendite kogumine käinud juba aastaid. Kuna mees pole tegu tunnistanud ning keeldub ütlusi andmast, soovib prokuratuur kohtule esitada vettpidavad tõendid, mille järgi saaks meest karistada võimalikult karmi karistusega. Uurijate töö pole olnud ka kiirustatud, sest Brückner istub juba vangis - mees vägistas 2005. aastal Portugalis 72-aastase ameeriklanna ning varastas tema kodust esemeid.

Toona viis politsei Brückneri kannule ameeriklase kodust leitud juuksekarv.

On teada, et Brückner elas aastatel 1999-2007 Algarve piirkonnas. Samuti oli nähtud mehe kirjeldusele vastavat inimest luusimas kadumise päeval hotelli ümbruses, kus McCannid peatusid.

Neli aastat hiljem on sakslased leidnud Brückneri süüdimõistmiseks väidetavalt uusi vettpidavaid tõendeid.

Prokurör Hans Christian Wolters ütles ÜK Mirrorile, et neil on 100-protsendiline kindlus, et 44-aastane Brückner Madeleine'i tappis. "Asi ei ole vaid kahtlustuse esitamises kohtule - me tahame, et meil oleks olemas kõige paremad võimalikud tõendid. Kui meil on veel küsimusi, oleks ebaotstarbekas enne kohtusse pöörduda, kui meil kõik niidiotsad veel lahendatud ei ole. Seetõttu uurime me nii kaua kuni vähegi uut informatsiooni veel leida õnnestub. Kuna Brückner on juba vangis, on meil ka aega."

Wolters nentis aga ka, et neil pole aimugi, kuidas Madeleine'i suri ning samuti pole neil DNA tõendeid, mis Brückneri sündmuskohale paigutavad.

"Meil pole surnukeha ega DNA-d, aga meil on olemas teised tõendid. Siiski saame nende põhjal teha vaid ühe järelduse," lõpetas prokurör.

Madeleine kadus perepuhkusel Portugalis Praia da Luzis 2007. aastal, vaid mõned päevad enne oma neljandat sünnipäeva. Tüdruk pandi koos oma kaksikvenna ja õega hotellitoas magama, vanemad läksid samas hotellis asuvasse basseiniäärsesse restorani õhtust sööma. Naastes oli tüdruk kadunud.

Brückneri süüdistatakse veel 2004. aastal Algarves Iiri päritolu naisterahva vägistamises ning liputamises alaealistele, mistõttu plaanitakse samaaegselt Saksamaale esitada mehele süüdistus ka Portugalis.

Madeleine'i McCanni kadumine on lähiajaloo kõige enam kajastatud kadumisjuhtum, mida on jälginud inimesed üle terve maailma. Juhtumiga on kaasas käinud ohtralt vandenõuteooriaid ning kahtlusaluste ring on aastate jooksul olnud suur.