Politseinikud tabasid mehe sel pühapäeval, kui kontrollisid Pärnumaal Riiast Tallinnasse sõitva liinibussi reisijaid. Mees esitas politseinikele võõra inimese dokumendi.

"Selgitasime välja, et mees oli omavoliliselt lahkunud Läti majutuskeskusest, kuhu ta oli saabunud augustikuus Valgevenest. Iraaklase sõnul oli tema eesmärk sõita Lätist bussiga Tallinnasse, et sealt reisida edasi Rootsi oma sugulase juurde," kirjutab PPA sotsiaalmeedias.

"Taotlesime mehe paigutamist kinnipidamiskeskusesse ning teeme koostööd Lätiga mehe tagasisaatmiseks. Teeme omalt poolt kõik, et Eestit ei saaks ebaseadusliku rände transiitriigina kasutada. Oleme juba mitu kuud suunanud Eesti-Läti piiri lähedusse täiendavaid patrulle, et kontrollida Läti poolt riiki sisenevaid sõidukeid ja inimesi. Samuti kontrollime Põhja-Eestis sadamareisijaid, et Tallinnast ei oleks võimalik ebaseaduslikult jõuda Soome või Rootsi."

Alates augusti keskpaigast, mil politsei sisepiiril kontrolli tugevdas, on piiriületusel kokku kontrollitud 168 844 inimest ja 87 539 sõidukit. Tallinna sadamas, mis on üks sagedasemaid piiriületuskohti Eestis, kontrollitakse igapäevaselt ligi 85% kõikidest reisijatest.