"Kampaaniapäevad ei ole vennad. Kohtusime täna tartlastega Kaubamaja juures. Valdavalt rõõmsad ja asjalikud kohtumised. Kuni Tartu linnaliini bussijuht oma töö peatas, et alguses inimesi sõimata ja verbaalselt rünnata," kirjeldas Tartu linnavolikogu liige Andrus Punt sotsiaalmeedias.

Töökohustuste keskel kümmetkonda reformierakondlast siunanud bussijuht suunas märkimisväärse osa oma vihast peaministri suunas, kelle kohalolu üritas ta ka jooksvalt kindlaks teha. "Oli kampaaniabuss, kus tema [Kaja Kallase - toim.] pilt. Ta uuris küll, et kas ta on ka," meenutas Punt juhtunut. "Ta jätkas peaministri ähvardamisega ja vehkis inimeste suunas kätega. Seejärel proovis mind jalaga tabada."

Rõhk sõnal "proovis" - Pundil läks õnneks ning füüsiline kontakt jäi juhtumata.

"Kampaanianänni täis korv päästis löögist. Oleme kõik õnneks terved," kirjutas ta postituses.

Linnavolinikku pani imestama, kust kohast võttis bussijuht tol hetkel viha ja julguse, ründamaks mitmekümne inimese keskel reformierakondlaste kampa. "Ta tegi tööd, sõidutas reisijad ja me olime bussipeatusest eemal (kus Tartus Kaubamaja ees need bussid ikka aeg-ajalt seisavad lilletädide juures). Suhtleme inimestega ja ta juba tuleb karjudes meie poole, samal ajal inimesed bussis veel ootamas. Ma ei saanudki lõpuni aru, mis teda nii väga ärritas ja mis ta motiivid olid," väljendas Punt imestust.

Ta rõhutas, et ta ei soovi bussijuhile halba. "Politseid on teavitatud, aga olen nõus ka vabandusega," märkis ta.

Tartu politseijaoskonna välijuht Teele Taniel märkis, et sealsed korrakaitsjad said juhtunust aimu kella poole kuue paiku.

"Politsei sai teate, et Tartu kaubamaja juures peatas üks bussijuht bussi, väljus sealt ja ähvardas verbaalselt erakonna esindajat. Konfliktis keegi füüsiliselt viga ei saanud. Politsei on erakonna esindaja suhelnud ning selgitanud talle võimalust teha juhtunu kohta politseisse avaldus," märkis Taniel.

Go Busi kommunikatsioonijuhi Kersti Gorstovi sõnul on tegu äärmiselt kahetsusväärse juhtumiga. Gorstovi sõnul vesteldakse bussijuhiga juhtunust ning ühendust on võetud ka Andrus Pundiga. "Meie Tartu piirkonnajuht on isiklikult Andrus Pundiga ühendust võtnud ja ettevõtte nimel vabandanud ning ühtlasi soovime vabandada kogu kampaaniat teinud meeskonna ees." Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab välja politsei.