"Sel korral ei ole eelvalimiste esimesel neljal päeval Kalamaja-Pelgulinna piirkonnas avatud mitte ühtegi jaoskonda, kus saab hääletada. Eelmistel valimistel oli Kalamajas jaoskond, mis oli avatud esimesest päevast nendel valimistel enam mitte. Kalamajas ja Pelgulinnas tegid eelmistel valimistel tugeva tulemuse opositsioonierakonnad sotsiaaldemokraadid ja Reformierakond," kirjeldab ta.

"Samal ajal on nendes piirkondades, kus on kõige rohkem just Keskerakonna valijaid (kaardirakendusel roheline ala), avatud koguni neli jaoskonda. Keskerakonnale tõenäoliselt kõige olulisemas piirkonnas on avatud kaks jaoskonda, mis asuvad sisuliselt kõrvalmajades (Stroomi keskuse hoone ning linnaosa valitsuse maja Kari tänaval). Kõrvuti kaks jaoskonda, aga Kalamaja-Pelgulinna kandis mitte ühtegi."

Tema sõnutsi paistab selgelt, et meelega on tehtud nii, et opositsiooni toetajatel oleks Kalamaja ja Pelgulinna piirkonnas vähem võimalusi valimistel osaleda. "Ja nendes piirkondades, kus on rohkem Keskerakonna valijaid, on jaoskonnad kauem avatud ja inimestel on rohkem võimalusi valimistel osaleda. See, kallid sõbrad, pole mitte lihtsalt tehniline asi või kaval nipp. See on rünnak demokraatia ja vabade valimiste vastu Eesti vabariigi pealinnas aastal 2021."

Ta märgib, et kui selliste meetoditega "tehakse" hääli üle kogu linna, siis peab sellest kindlasti inimestele rääkima. "Tallinlased peavad sellele kindlasti vastu hakkama, et üks erakond püüab endale jõuga võimu kindlustada, nagu mingi Ladina-Ameerika hunta, mitte Euroopa demokraatlikusse väärtusruumi sobiv erakond."


Postituse kommentaariumis lisab Kaljulaid, et sama olukord on Haaberstis. Kakumäe kandis ei olegi jaoskondi.

Isamaa linnapeakandidaat Urmas Reinsalu märkis omalt poolt, et praegune situatsioon on väga halva maiguga. "Seadus annab jaoskondade moodustamise pädevuse linnavalitsusele. Tallinnas aga on üheparteivõim. Sama partei de facto moodustab valimisjaoskonnad ja kinnitab valimiskomisjoni. Tegemist on näitega, kus üheparteivõim kasutab oma võimu kinnistamiseks ka valimisreeglites antud kaalumisruumi."