MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab konservatiivset rahvaerakonda 24,6%, Reformierakonda 24,2% ja Keskerakonda 19,7% valimisõiguslikest kodanikest.

Seega on EKRE tõusnud esimest korda kõige populaarsemaks parteiks. Rahvuskonservatiivide toetus on viimase kolme nädala jooksul tõusnud 2,7 protsendipunkti võrra ning on ühtlasi kõrgeimal tasemel alates 2019. aasta algusest.

Reformierakonna toetus langes nädalaga 1,4% võrra ning viimased kuus nädalat kestnud langustrendi jooksul on peaministripartei toetus vähenenud 6,8 protsendipunkti võrra. Ühtlasi on Reformierakonna toetus madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest, kui Norstat erakondliku eelistuse küsitlustega alustas. Keskerakonna toetus tõusis nädalaga 1,3 protsendipunkti võrra.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (12,2%), sotsiaaldemokraadid (8,9%) ning Isamaa (7%). Koalitsioonierakondi toetab kokku 43,9% ja opositsioonierakondi 40,5% vastajatest. Koalitsiooni summaarne toetus pole praeguse valitsuse ametisoleku ajal veel nii madal olnud.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 1.-27. septembrini, mil küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.