Kell 17.14 teatati politseile, et Laagri alevikus Nõlvaku bussipeatuse juures toimus kahe sõiduki kokkupõrge. Sündmuskohale sõitnud politseinik parkis patrullauto maantee kõige parempoolsele sõidureale ning sellel põlesid kollased vilkurid. Veidi enne kella 18 sõitis pargitud patrullautole tagant otsa kaubik Volkswagen Crafter. Politseisõiduk paiskus saadud löögist omakorda otsa esimeses avariis osalenud Škodale.

Õnnetuse hetkel istus patrullauto juhi kohal 47-aastane politseinik, kes sai kokkupõrke käigus vigastada. Kiirabi toimetas mehe tervisekontrolliks haiglasse.

Esialgsetel andmetel juhtus Volkswagenit juhtinud 41-aastase mehe sõnul õnnetus, kuna tegeles sõidukit roolides paralleelselt ka söömisega ning seetõttu ei märganud peatunud patrullautot. Võimaliku joobe tuvastamiseks toimetati mees ekspertiisi ning peeti väärteokorras kinni.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Valdo Põder sõnas, et keelatud on kõik kõrvalised tegevused, mis viivad juhi tähelepanu eemale ohutult sõidukijuhtimiselt, sealhulgas ka söömine.

„Sageli sõidukijuhid ei taju, kui palju kõrvalised tegevused roolis sõiduvõimekust pärsivad ja ohtlikke liiklussituatsioone põhjustavad. Kui juhi tähelepanu on hõivatud mõne muu tegevusega, väheneb tema reageerimiskiirus ja terav nägemisväli ning nii suureneb tõenäosus sattuda õnnetusse või olla ise selle põhjustajaks,“ hoiatas Põder.