"Esialgsetel andmeil vehkis Tallinnas Herne tänaval tundmatu mees relvataolise esemega. Saabunud info kohaselt tõmmati üks mees kaasa VW Transporter mikrobussi. Politsei reageeris sündmusele suuremate jõududega ja pidas veidi enne kella 18.30 Hiiu tänaval sõiduki kinni," rääkis kesklinna politseijaoskonna välijuht Erkki-Ardi Arbeiter Delfile.

"Asjaolusid kontrollides selgus, et roolis on nähtavate joobetunnustega 37-aastane mees, kes on varem korduvalt karistatud sõiduki juhtimise eest, omamata juhtimisõigust. Autos viibinud mehed ütlesid politseinikele selgitusi andes, et nad on omavahel tuttavad ja tegid enda sõnul sellisel viisil nalja. Sõiduki läbivaatamise käigus leiti autost ka stardipüstol," jätkas ta.

Arbeiter rõhutas, et linnaruumis ei ole kohta ei naljadele, mis riivavad teiste inimeste turvatunnet, ega vastutustundetule käitumisele roolis. "Relvataoliste eset avalikus ruumis käideldes peab arvestama, et igale taolisele väljakutse reageerib politsei kui tulirelvaga sündmusele ning kasutab relvaga sihtija kahjutuks tegemiseks vastavaid meetmeid. Nii võib esmapilgul naljakana tunduv olukord kurvalt lõppeda."

Välijuht tänab inimest, kes seda olukorda nähes helistas 112. "Ehkki antud juhtumis polnud otsest ohtu teise mehe elule, on joobes juhtimisõiguseta juht ohtlik liikluses kõigile. Samuti on lubamatu olukordade loomine, mis tekitavad kõrvalistes inimestes hirmu ja ohutunnet."

Mõlemad mehed peeti kinni ja toimetati menetlustoiminguteks politseijaoskonda. Relvataolise esemega vehkinud 36-aastase mehe suhtes alustakse väärteomenetlust, mis käsitleb avaliku korra rikkumist. 37-aastase mehe suhtes alustatakse kriminaalmenetlus, kuna tal puudub juhtimisõigus, ent on ikkagi korduvalt rooli roninud.