Politsei ja piirivalveorkestri juht Kristiina Veerde: „Täna hommikul kohtus kogu orkestri meeskond Tallinna linnapeaga, kes selgitas koostööleppe sisu ja kinnitas hea koostöö kavatsusi. Kõige olulisem on meie jaoks see, et orkestrantide ametikohad säilivad ja saame loomingulist tegevust jätkata oma praeguses koosseisus. Jääme koostööd tegema ka politsei- ja piirivalveametiga ning esinema nii riiklikel sündmustel kui ka avalikel üritustel,“ rääkis Veerde.

PPA peadirektori asetäitja Janne Pikma sõnul lepitakse orkestri liikumise täpsemad detailid kokku järgmistel kuudel. „Teeme PPA poolt kõik endast oleneva, et üleminekuprotsess oleks orkestrantide jaoks võimalikult sujuv. Anname PPA poolt orkestriga kaasa pillid, noodid ja esindusvormid. Orkester jätkab ka proove ning aktiivset kontserttegevust,“ rääkis Pikma.

Linnavalitsus kiitis koostöökokkuleppe heaks tänasel, 15. septembri istungil. Edasi peab lepe saama heakskiidu ka Tallinna linnavolikogult.

Siseminister Kristian Jaani ja linnapea allkirjastavad leppe pidulikult 24. septembril Vabaduse väljakul, misjärel annab Tallinna politseiorkester avaliku tasuta kontserdi.

„Ajaloolise pärandiga, 1928. aastal alguse saanud politseiorkestri traditsioon ei tohiks 2021. aastaga lõppeda. Ka Tallinna koosseisus jääb orkestri oluliseks ülesandeks luua Eesti riigi sümbolväärtusega tähtpäevadel pidulikke ja ülevaid hetki. Tallinn kandideerib UNESCO loovlinnade võrgustiku muusikalinnaks ja juba seetõttu ei oleks me saanud lubada selle unikaalse muusikakollektiivi kadumist. Kõige tähtsam on aga see, et politsei- ja piirivalveorkestri kõrget taset loonud professionaalsed muusikud saavad rahulikult senist tööd jätkata ja Eesti muusikaelu rikastada,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid