Raketid on „suure olulisusega strateegilised relvad” ja need lendasid laupäeval ja pühapäeval 1500 kilomeetrit, enne kui tabasid märke ja kukkusid Põhja-Korea territoriaalmerre, teatas riiklik uudisteagentuur KCNA, vahendab Reuters.

Tavaliselt äratavad Põhja-Korea tiibraketid vähem huvi kui ballistilised raketid, sest need ei ole ÜRO julgeolekunõukogu resolutsioonidega otseselt keelatud.

„See oleks esimene tiibrakett Põhja-Koreas, mis oleks otseselt määratud „strateegilisse” rolli,” ütles Ankit Panda Carnegie Rahvusvahelise Ragu Sihtasutusest. „See on tavaline eufemism tuumarelva kandmiseks võimelise süsteemi kohta.”

Ei ole selge, kas Põhja-Korea on suutnud välja töötada tehnoloogia piisavalt väikeste lõhkepeade ehitamiseks, et neid saaksid kanda tiibraketid, aga riigi valitseja Kim Jong-un ütles varem sel aastal, et väiksemate pommide arendamine on põhieesmärk.

Põhja-Korea valitseva Töölispartei häälekandja ajaleht Rodong Sinmun avaldas uuest tiibraketist ka fotod.

Rakettide ekspert Jeffrey Lewis USA mõttekojast nimega James Martin Center for Nonproliferation Studies ütles, et keskmaa maismaaobjektide ründamiseks mõeldud tiibraketid ei ole väiksem oht kui ballistilised raketid ja need on Põhja-Korea jaoks üsna tõsine võimekus.

„See on järjekordne süsteem, mis on mõeldud lendama raketikaitseradarite vaateväljast allpool või sellest mööda,” kirjutas Lewis Twitteris.

Analüütikute sõnul võivad tiibraketid ja lühimaa ballistilised raketid, mida saab relvastada kas tava- või tuumalõhkepeadega, olla konflikti ajal eriti destabiliseerivad, sest ei ole selge, millist lõhkepead nad kannavad.