Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 28,7%, konservatiivset rahvaerakonda 21,9% ja Keskerakonda 18% valimisõiguslikest kodanikest. See kajastab küsitlusperioodi 9. augustist 7. septembrini, mil küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku.

Reformierakonna toetus langes nädalaga 1,2 protsendipunkti, viimase kolme nädala jooksul on peaministripartei toetus kukkunud 2,3 protsendipunkti võrra. EKRE ja Keskerakonna toetus püsis eelmise nädalaga võrreldes samal tasemel.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (13,2%), sotsiaaldemokraadid (8%) ning Isamaa (6,8%). Seejuures on Isamaa viimase kolme nädalaga toetust kasvatanud 1,1 protsendipunkti võrra, see on tõusnud kõrgeimale tasemele alates 2019. aasta detsembrist.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,7% ja opositsioonierakondi 36,7% vastajatest.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Tulemuste presenteerimisel on nad keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.