Alustame kompaktsusest. ASUS nimetab seda mudelit kerguse ja tugevuse isandaks ning tal on selleks täielik õigus. 14-tolline sülearvuti kaalub 880 grammi ja on vaid 14,9 mm paks. Stiilne magneesiumisulamist korpus on vastupidav ja kerge. ASUSe insenerid on püüdnud ära kasutada kogu arvutisisese ruumi, et paigutada sinna kõige võimsam protsessor ja aku.

ExpertBook 9 on võimeline ilma laadimiseta töötama terve tööpäeva või lennu üle Atlandi ookeani. Tootja lubab video taasesitusrežiimis tööaega kuni 17 tundi, kontoritööd tehes 13 tundi. Kiirlaadimine võimaldab vähem kui tunniga laadida aku 60% täis, mis tähendab, et tõenäosus jääda kõige olulisemal hetkel arvutita on minimaalne.

Lisaks on ExpertBook 9 visuaalselt täpselt selline, nagu me kujutame ette ärimehe sülearvutit. Täpsed ja selged jooned, ei midagi üleliigset, see jätab mulje väga kallist seadmest. ExpertBook 9 on lihtne ette kujutada pankuri töölaual või ärikohtumisel.

Mis on arvuti sees?

Lühidalt – „äritaseme sisu”. 11. põlvkonna Intel Core i7 vPro protsessor koos Iris Xe graafika ja ülikiire WiFi6-ga. See koos 32 GB mäluga tagab, et kogu töö saab tehtud ilma hangumise ja pidurdamisteta.

Muidugi ei saa mainimata jätta failide salvestamist, ExpertBooki saab osta kahe SSD-ga (max 2 + 2 TB) ja ühendada need RAID-massiivi. See suurendab failide salvestamise kiirust, kuna ketaste kiirus summeerub. Boonuseks on turvalisus. Ainult ühe ketta pealt andmeid kätte ei saa. On veel üks konfiguratsioonivõimalus, kus iga faili dubleeritakse kahele kettale. Nii ei lähe olulised andmed kunagi kaotsi.

Ja veel ...

Usaldusväärsus. ExpertBook 9 vastupidavust on testitud vastavalt militaarstandarditele. Kaas talub kuni 50 000 avamise-sulgemise tsüklit, juhtmepesad peavad vastu vähemalt 5000 sisestamise-eemaldamise tsüklit ja klaviatuur talub kuni 10 miljonit klahvivajutust. Korpuse vastupidavuse testid näitavad et LCD-ekraan peab vastu, kui korpusele surutakse 30 kg raskusega, ja sisselülitatud arvuti peab vastu laualt kukkumisele (kõrgus 120 cm). Lisaks on seadet testitud temperatuuri, rõhu, vibratsiooni ja niiskustaseme muutuste suhtes.

Müra. Aastal 2021 on tavaline, et äriklassi sülearvuti omanik osaleb videokonverentsidel. Seetõttu on väga oluline sisseehitatud mikrofoni helikvaliteet. Taustmüra summutamise süsteem võimaldab teil segamatult suhelda, pole vahet, kelle arvutis müra tekib, sest tehisintellekt summutab kõrvalised helid teie ümber (vestluspartner kuuleb teid paremini) ja filtreerib sissetuleva heli (nii kuulete vestluskaaslast segamatult).

Kaitse. Tehniliselt on ExpertBook 9 täielikult usaldusväärne, aga kuidas on lood kaitsega võõraste pilkude eest? Lõppude lõpuks on ettevõtte jaoks äärmiselt oluline oma saladusi hoida. Sellega pole uuel ASUSel mingit muret. Lisaks operatsioonisüsteemi standardfunktsioonidele (paroolid, PIN-koodid jne) on olemas kõik kaasaegsed autentimismeetodid. Esiteks infrapunakaamera, mis tuvastab omaniku näo järgi ja lubab selle põhjal ligipääsu arvutile. Samuti saate häälestada ekraani tumenema kohe, kui arvuti juurest lahkute. Muidugi on arvutil sõrmejäljelugeja. Ka on võimalik lisada arvutisse TPM-krüptokiip, mis krüpteerib kõvakettal olevad andmed. Saate piirata USB-portide kasutamist. Loomulikult on arvutil sisseehitatud katik veebikaamerale!

Kõik äri jaoks. Pakendis on sülearvuti koos eelinstallitud tarkvaraga, mis säästab aega ja aitab lahendada väiksemaid probleeme. Rakendus Link to MyASUS võimaldab teil vahetada faile nutitelefoni ja sülearvuti vahel, helistada, arvutist sõnumeid kirjutada ning neile vastata. Samuti ekraani „peegeldada”, kaotades seeläbi piirid telefoni ja ExpertBooki vahel.

Ühendused. Arvutil on täismõõdus HDMI-port, üks USB-A-port ja kaks Thunderbolt 4 / USB-C-porti. Lisaks tavaline kõrvaklappide pesa. Võrgukaabli pistikupesale korpuses kohta ei leidunud, seetõttu on komplektis Etherneti adapter, mida saab ühendada microHDMI pessa.