Mootorratta seljas istusid 17-aastane noormees ning tema 15-aastane neiu, kes mõlemad kokkupõrke tagajärjel surid.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Silva Roodi sõnul jõudis prokuratuur menetluse käigus järelduseni, et traagilise õnnetuse põhjustas möödasõidu katse.

"Praeguseks teame, et BMW juht asus ees sõitvast autost sooritama möödasõitu, kui põrkas vastassuunavööndis kokku mootorrattaga," rääkis Rood. "Edasises menetluses on eesmärk selgitada välja, miks autojuht vastutulevale mootorrattale vaatamata möödasõitu tegema hakkas."

Prokuratuur kogub tõendeid, et juhti kahtlustatavana üle kuulata

Delfi kirjutas teisipäeval, et kokkupõrke ainsat ellujääjat, BMW roolis istunud 21-aastast naist ei ole prokuratuur seni üle kuulanud tervislikel põhjustel, kuigi naine oli selleks hetkeks lubatud kodusele ravile.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Silva Rood selgitas, et lisaks tervislikele põhjustele on veel asjaolusid, miks prokuratuur juhti üle kuulanud pole.

"Enne kui on üldse võimalik kedagi kuriteos kahtlustatavana üle kuulata, tuleb meil koguda piisavalt palju tõendeid ka teiste toimingutega, et saada sündmusest võimalikult terviklik pilt," rääkis Rood. "Seega ei sõltu ülekuulamise aeg ainult inimese terviseseisundist, vaid ka menetluses tehtud toimingutest. Menetlustoimingud võtavad aga alati aega, sest enne kui me saame inimesele esitada kahtlustuse kuriteo toimepanemises, peame me kahtlustuse põhjendatuses ka piisavalt veendunud olema."

"Just selleks vajaliku informatsiooni ja tõendite kogumisega politsei praegu tegelebki," lisas Rood.

Autojuht oli kaine, mootorratturid kandsid kiivreid
Esmaspäeva õhtul kella 21.15 paiku sai häirekeskus teate, et Tartumaal, Kambja vallas hukkusid liiklusõnnetuses kaks inimest. Tõrvandi-Roiu-Uniküla teisel kilomeetril põrkasid kokku sõiduauto BMW ja mootorratas.


Mootorratast juhtinud 17-aastane noormees ja 15-aastane kaasreisijast tüdruk hukkusid sündmuskohal, BMW 21-aastane juht toimetati tervisekontrolliks haiglasse. 21-aastane naine oli kaine ning tal olid autojuhiload. Mootorratturitel olid kiivrid peas.
"Meil ei ole endiselt alust arvata, et naine oleks juhtimise ajal telefoni kasutanud," lisas prokurör Silva Rood. "Küll aga kontrollivad spetsialistid autojuhi telefoni veel täiendavalt, et me saaksime selles täielikult veenduda."