Minister rõhutas ETV "Esimeses stuudios", et näiteks on neil nüüd uus doktorikraadiga kantsler, kes sisuliselt püüab organisatsiooni paremaks muuta. Ta peab silmas Kristi Vinter-Nemvaltsi. "Tahame, et valdkonnad oleksid terviklikumalt juhitud," jätkas Kersna.

Tema jaoks on oluline, et ministeeriumis toimuv oleks avatud, läbipaistev ja koostööaldis.

Saatejuht Andres Kuusk viitas ühele tsitaadile Eesti Ekspressis hiljuti ilmunud artiklis, kus sõna said ekstöötajad. "Minister käib ja paugutab uksi, inimliku suhtumise asemel turtsub ja vabaneb neist, kes talle ei meeldi."

Kersna sõnas, et see juhtus ühe korra, kui ta tõesti uksi paugutas. Ta ütles, et oli parajasti koolilõpetamiste aeg. Planeeriti enne eksameid noorte testimist (riigieksamite sooritajad said võimaluse lasta teha enne eksamit kurguloputusvedelikust võetava PCR koroonatesti toim). Kersna sõnutsi arvati ministeeriumi sees, et sellega ei saadaks hakkama, koolipidajad ei tuleks kaasa. Kersna kõneles aga Tallinna, Tartu ja Narva meeridega ning tagasiside oli väga positiivne. "See on väga hea mõte, teeme ära," kostsid linnapead.

"Me tegime selle ära, saatsime koolidele infokirja, et hakkame testima. Kui uurisin ministeeriumis, kas kohalikele omavalitsustele saatsime info, siis öeldi, et ei, ei saatnud. Miks ei saatnud, see ju puudutab nende omavalitsuste asutusi," kirjeldas Kersna olukorda, mis temas pahameelt tekitas. Ta ei viidanud konkreetselt, kes alluvatest töö tegemata jätsid. Kersna hinnangul ei peaks ministeerium säärases situatsioonis jõupositsiooni võtma, vaid kaasama. "Kui ministeerium teeb otsuseid, mis erinevaid osapooli puudutavad, peame seda tegema nendega koostöös."

Kersna: olen see, kes ma olen

Kuusk luges ühe tsitaadi ka Õhtulehe tänasest artiklist, allikas märkis: "Paraku ei ole meil majas seda empaatilist inimest, keda avalikkus tunneb ministri intervjuudest."

Telesaates uuriti, kas Kersnal on siis mitu nägu. "Väga keeruline kommenteerida. Eks näeme inimesi erinevalt ja erinevates situatsioonides. Nii lihtsalt ongi. Mina olen see, kes ma olen. Olen kindlasti olnud nõudlikum minister, kui nad on oodanud."

Kersna usub, et lahkumiste ja uute inimeste saabumise järel on ka töörahu osas seis parem. Ta lisas, et ära läheb umbes kümmekond inimest, ent ministeeriumis kokku on töötajaid pea 300.

Ekspress kajastas, et möödunud nädalal jäidki mitmed inimesed tööst ilma. Nagu lubatud, saadeti minema kaks asekantslerit. Ametist vabastati kõrghariduse- ja teaduse asekantsler Indrek Reimand ning kesk- ja täiskasvanuhariduse asekantsler Robert Lippin, samuti ka riigikoolide osakonna peaekspert Kersti Raudsepp ning täiendkoolituse ja õpetajahariduse büroo juht Terje Haidak.

Viimaks sai reedel hundipassi meediaski kurikuulsust kogunud Tallinna esinduse juht Marin Terep, kes oli endise ministri Mailis Repsi nõunik.

Kommunikatsiooniosakonnast lõpetati kolme töötaja leping. Tööst jäid ilma osakonnajuhataja Tarmu Kurm, asejuhataja Jelena Zemskova ja omal soovil lahkus nõunik Sten Otsmaa.