Toomas Kivimägi sõnul on peamiseks eesmärgiks teha Pärnu taas suureks ja lõpetada võlgu elamine.

„Pärnu suurim probleem on mastaapne võla arvel majandamine ja provintsistumine. Viimasel kahel aastal on kulutatud 25 miljonit eurot rohkem kui teenitud. Selline valitsemisstiil pole jätkusuutlik, kus elatakse tuleviku ja laste arvelt. Veelgi enam – kulutatakse täna, aga mitte tuleviku nimel. Laenuleib ja laastutuli ei kesta kaua,“ rääkis Kivimägi.

Tema sõnul on linnavõimudel olulised projektid tegemata ja kogu aur läheb kolmanda silla peale

„Me kindlasti toetame uue silla ehitamist, ent enne lõplikku otsust peame oluliseks teada selle kogumaksumus ning riigi osaluse suurus. Täna jagatakse lubadusi kohvipaksu pealt, pelgalt valimistulemuse nimel.“

Endine maavanem sõnas ka, et ettevõtjatele on neil lihtne sõnum: iga ettevõtte edu on linna edu ja vastupidi. “Seame eesmärgiks lühendada haldusmenetluse tähtaegu (load, kooskõlastused jmt) kuni kaks korda,” märkis Kivimägi.

„Pärnu peab taas saama suureks. Me oleme end ise väikseks mänginud: Euroopa Kultuuripealinna tiitli kandidatuurist loobumine, selja pööramine Läänemere Kunstisadamale, rahvusvaheliste spordivõistluste ju kultuurisündmuste taotlemisest loobumine jmt. Me peame end ise taas kaardile kirjutama, et oleksime nähtavad ja tuntud ka kaugemalt, keegi teine seda meie eest ei tee” rõhutas ta.

Toomas Kivimägi oli Pärnu maavanem aastatel 1993-2009, aastatel 2009-2015 Pärnu linnapea, alates 2015. aastast Riigikogu liige.