Teisipäeva õhtul kella 21 ajal laekus häirekeskusele teade, et Läänemaal ei ole koju naasnud 67-aastane naine, kes oli läinud hommikul kella 11 paiku Uuemõisa kandis metsa marjule. Teada oli, et naisel telefoni kaasas ei ole ning tal võib olla probleeme tervisega.

Sündmusele reageerinud politseipatrull tegi kindlaks otsinguala suuruse ning kammis läbi kohalikke metsavaheteid ja metsasihte. Politseinikud kaasasid naist otsima otsingukoera koos koerajuhiga ning lennusalga kopteri. Kella 1.30 ajal öösel leidis kopter naise metsast elusa ja tervena üles. Patrull viis naise koju, kus tema tervisliku seisundi kontrollisid igaks juhuks üle meedikud.

Haapsalu politseijaoskonna patrullijuht Meelis Laurmann rääkis, et õnneks oli lähedastel olemas info selle kohta, kuhu kanti ja millal naine läks. „Nii tegime kindlaks, et naine asub Ääsmäe-Haapsalu maantee ja raudteetammi vahelisel metsaalal ja otsingupiirkond ei olnud väga suure ulatusega. See lihtsustas otsimist,“ sõnas Laurmann.

Laurmanni sõnul võib ka kogenud metsaskäijal oludest sõltuvalt siht kaduda, mistõttu tasub võtta ette ennetavaid samme: anda alati lähedastele oma minekust teada, riietuda vastavalt ilmastikule ja võtta kaasa sööki-jooki, et olla vajadusel valmis metsa pikemaks jääma. Hätta sattudes on oluline telefoni olemasolu.

„Kui inimesel on kaasas laetud akuga telefon, saab ta endast häda korral märku anda. Võimalusel võiks telefon olla GPS-seadmega, sest selle abil saab teha kindlaks oma asukoha ja ise õige suund metsast väljumiseks kätte saada,“ lisas Laurmann.

Metsa minnes:

* Teavitage alati lähedasi või naabreid, kuhu plaanite minna ja millal tagasi tulete

* Kui lähedastel on ligipääs teie elukohale, jätke koju nähtavasse kohta ka teade, kuhu täpselt ja millal läksite

* Riietuge vastavalt ilmastikule ning kandke võimalikult erksavärvilisi riideid

* Kandke alati peakatet, pikki pükse ja pikkade varrukatega pluusi. Need aitavad nii putukahammustuste, päikese kui kriimustuste eest.

* Võtke kaasa laetud akuga mobiiltelefon ning pange see suletavasse taskusse või nööriga kaela, kust see kaduma ei lähe

* Võtke kaasa pisut söögi- ja joogitagavara (näiteks vesi, kommid, küpsised)

* Kui kasutate ravimeid, võtke kaasa ravimid

Eksides:

* Abi saate kutsuda hädaabinumbril 112. Eksinuna vältige kõnesid kõrvalistele numbritele ning säästke telefoniakut suhtluseks politseiga

* Kui olete väsinud või ei tunne ennast hästi, ärge liikuge metsas pikemalt ringi. Istuge lagedamale alale, siis on ka otsijatel teid kergem leida