Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et nii Alar Karis kui ka Tarmo Soomere on mõlemad väärikad ja tugevate kogemuste ning teadmistega kandidaadid, kuid laiapindsem ühisosa tundub täna olevat Karisel. “Keskerakond on algusest peale rõhutanud, et meie eesmärk on valida tervele Eestile uus president riigikogus. Täna oleme konsultatsioonide tulemusel jõudnud seisukohale, et Alar Karise pole mitte ainult hea kandidaat, vaid tal võiks olla presidendivalimistel ka laiem toetus saadikute seas,” rääkis Ratas.

Karise suurimateks plussideks hinnatakse Ratase sõnul nii tema tugevat teadustöö tausta, endise riigikontrolörina kogemust ja teadmisi riigi toimimisest ning selle korraldusest, aga ka tasakaalukust.

“Keskerakonna Riigikogu fraktsiooniga kohtudes esitati kandidaadile mitmeid Keskerakonna jaoks põhimõtteliselt olulisi küsimusi ning nii kandidaat kui ka esitatud vastused jätsid fraktsioonile riigipea ametiks sobiva mulje,” tõi Ratas välja.

Ta sõnas, et riigikogus presidendi valimine on võimalik, kuid sõltub nüüd kõigist parlamendierakondadest. “See, et kaks suuremat erakonda riigikogus on leidnud ühiskandidaadi on kindlasti esimene ja vajalik samm, mis näitab tahet koostööks ja annab meile reaalse võimaluse valida Eestile uus väärikas president. Ma siiralt loodan, et Alar Karis pälvib ka teiste riigikogus esindatud erakondade toetuse ning suudame põhiseadusega parlamendile pandud ülesande edukalt täita,” ütles Keskerakonna esimees.

Ratas tänas nii Tarmo Soomeret kui ka Alar Karist nõusoleku eest erakondadega kohtuda ning valmisoleku eest olema presidendikandidaat, samuti kõiki erakondi ja inimesi, kellega on peetud konsultatsioone. “Tegemist on olnud väga keerukate ja vastutusrikaste otsustega, mistõttu soovin tunnustada kõiki, kes olid valmis arutama, mõtlema kaasa ning leidma ühisosa selleks, et leida Eestile parim president,” rõhutas Ratas.

Ka Reformierakond tegi samasuguse otsuse

Täna kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas, et erakond toetab presidendivalimistel Alar Karist.

“Alar Karis on väärikas kandidaat riigipea ametikohale, keda saavad toetada kõik Riigikogus esindatud erakonnad. Karis on nii riigikontrolöri kui Tartu Ülikooli ja Maaülikooli rektorina näidanud end tugeva ja tulevikkuvaatava juhina,” märkis erakonna juht Kaja Kallas.

Reformierakonna põhikirja järgi kinnitab erakonna juhatus erakonna kandidaadid kõrgetele ametikohtadele.

Mida arvab otsustest peategelane?

Presidendikandidaat Alar Karis rääkis Delfile, kindlustunne on nüüd suurem, ent kõik on siiski veel lahtine. “Eks tuleb valimistulemused ära oodata.”

Karis sõnas, et tema eesmärk on endine - anda endast presidendina parim.

Küsimusele, miks tema Tarmo Soomerest suurema toetuse saavutas, vastas Karis, et küllap oli see seotud tema poliitilise seotusega. “Lisaks akadeemilisele taustale töötasin viis aastat riigikontrolörina ning olen seetõttu riigi sise-ja välisasjadega ehk paremini kursis.”

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid