Linnapeaks pürgiv Martin Helme usub, et juhul, kui Keskerakond sooviks EKREga Tallinnas koalitsiooni teha, lükkaksid nad ettepaneku ikkagi tagasi. "Ma pean valeks enne valimisi kellegagi koostööd välistada. See ei ole mõistlik, võid ennast väga lollilt nurka värvida. Aga meie eesmärk on päriselt Tallinnas vahetada välja võim, lõpetada ära see stagneerunud mõtteviis, tuua värsked inimesed, värsked ideed," sõnas Helme ja lisas, et selle nimel on nad valmis tegema koostööd kõikide erakondadega, kes volikogusse sisse saavad.

Siiski ei soostunud EKRE esimees avaldama, kellega ta võimu jagada tahaks. "Minul ei ole poliitikas lemmikuid, minul ei ole poliitikas sõpru ega vaenlaseid. Mina näen poliitikas alati võimalust teha koostööd, kui on ühisosa, ja mitte teha koostööd, kui ei ole ühisosa," ütles ta. Helme lisas, et tema hinnangul on rumal välistada erakondi, kellega ühise laua taga istuda. Ometigi kinnitab ta, et Keskerakonda nad kampa ei sooviks: "Meie eesmärk ei ole aidata Tallinnas Keskerakonnal võimul jätkata."

Praegune võimupartei pole tema sõnutsi suutnud pealinna potentsiaali realiseerida, mistõttu tuleks kogu praegune linnavalitsus välja vahetada ja uue mõtteviisiga inimesed positsioonidele seada.

EKRE lubab mh rajada Tallinnasse õhutrammi ning mereühenduse kesklinna ja Kakumäe vahel. Lisaks tahavad nad üle Eesti võimalikult palju otsuseid läbi referendumite langetada.

Kui eelmistel kohalikel valimistel sai EKRE Tallinna volikogus kuus kohta, siis nüüd soovivad nad kohtade arvu kahekordistada ehk saada volikogus 12 kohta. See nõuaks tema sõnutsi umbes 15% häältest.

EKRE esinumbrid linnaosades on:

  • Haaberstis Helle-Moonika Helme
  • Kesklinnas Jaak Madison
  • Kristiines Urmas Reitelmann
  • Mustamäel Martin Helme
  • Nõmmel Henn Põlluaas
  • Pirital Kairet Remmak-Grassmann
  • Põhja-Tallinnas Argo Luude


Partei kampaanialoosung on: "Meie armastame Eestit!" Martin Helme sõnul väljendab loosung suurepäraselt erakonna liikmete keskset motivatsiooni poliitikas.

"Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ühendab tegusaid ja aatelisi inimesi, kelle südames on Eesti. Meile ei ole vastuvõetav see, kuidas tänane valitsuskoalitsioon rahvusriiklust lammutab. Iga päevaga saab aina selgemaks, et oleme ainus erakond, kes peab oluliseks kuulata oma rahvast ning kaitsta meie rahvuskodu, eesti keelt ja meelt," ütles Helme.

"EKRE pakub alternatiivi vanadele, väsinud ja korrumpeerunud erakondadele. Me läheme kohalikele valmistele eesmärgiga edendada elu igas Eestimaa nurgas, mitte ainult pealinnas. Me tahame, et poliitikud hakkaksid rohkem arvestama rahva tahtega, nii parlamendis kui ka omavalitsustes. Ja me teame, kuidas ajada poliitikat nii, et meie rahvas saaks jõukamaks ja lasterikkamaks."

EKRE läheb valimisel välja 73 omavalitsuses ligi 1300 kandidaadiga.

Martin Helme: puhastame linnavalitsuse korruptsioonist

Martin Helme sõnul vajab pealinn võimuvahetust, sest Tallinna on võimalik juhtida senisest oluliselt paremini, kirjutab EKRE pressiteates. "Eesti Konservatiivne Rahvaerakond tahab Tallinnast teha parima elukvaliteediga pealinna Euroopas – linna, mille üle tunnevad uhkust linnakodanikud ja mida kadestavad turistid. Tahame hakata ellu viima poliitikat, mis teeb Tallinnast võimalusterohke, turvalise ja peresõbraliku paiga," ütles Helme.

"Me lükkame linna arengule sisse uue hoo, tehes põhjalikke ümberkorraldusi linnatranspordis, parandades oluliselt teede ja tänavate korrashoidu ja andes linnakodanikele võimaluse rääkida olulistes linnaelu küsimustes kaasa referendumitel. Me aitame noori peresid, eakaid ning ühiskonna enim abivajavaid liikmeid suuremate toetustega."

Helme sõnul ei pea Tallinna elanikud üleval pidama "Keskerakonna broilerite toiduahelat": "Eesti pealinn väärib paremat. Ma kavatseme puhastada Tallinna linnavalitsuse korruptsioonist, valetamisest ja varastamisest. Me lubame linnajuhtimist, mis soosib ettevõtlusega tegelemist ja tuleb ettevõtjale kriiside korral appi. Samuti tagame, et linn ei muutuks massilise sisserände tulemusel kaugetest kultuuridest pärit kogukondadega multikultipõrguks, kus mitte kellelgi ei ole hea olla. Tallinn peab jääma Eesti linnaks, kus langetatakse otsuseid, mis toetavad kohalikku identiteeti ja lähtuvad püsielanike vajadustest."

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid