Briti rahvusringhääling BBC kritiseeris eile Vene võime šokeeriva otsuse eest saata veterankorrespondent Sarah Rainsford riigist välja.

BBC teatas, et tegu on otsese meediavabaduse ründamisega ja palus Venemaal otsus üle vaadata, kirjutab Moscow Times. „Sarah Rainsfordi väljasaatmine on otsene meediavabaduse rünnak ja mõistame selle üheselt hukka," sõnas BBC peadirektor Tim Davie oma avalduses.

„Sarah on erakordne ja kartmatu ajakirjanik, kes oskab suurepäraselt vene keelt ja on saatnud Venemaalt ja endistest Nõukogude Liidu riikidest süvitsi minevaid reportaaže," lisas ta.

Vene võimude sõnul ei kavatse nad Rainsfordi augusti lõpus lõppevat viisat pikendada ja ajakirjanik peaks enne seda riigist lahkuma, teatas riiklik telekanal Rossija-24 neljapäeval. Moskva selgitusel on ajakirjaniku väljasaatmine vastukäik Briti võimude hiljutisele otsusele keelduda teadmata Vene korrespondendile Briti viisat väljastamast.

Moskva kritiseerib lääne meediaväljaandeid küll tihti, kuid ajakirjanike riigist välja saatmise otsus on siiski haruldane samm.