„Olen otsustanud keskkonnaametist lahkuda,“ kinnitas Kuppart. „Oleme ühendanud kaks väärikat asutust ja loonud ühtse meeskonna. Tänan kõiki kolleege, kes on panustanud kogu hingega tugeva ja kliendile orienteeritud keskkonnameti loomisse. Töö ameti teenuste ümberdisainimiseks jätkub. Arvestades keskkonnateemade olulisuse kasvu, seisavad keskkonnaameti ees suured väljakutsed. Olen kindel, et praegune meeskond saab selle kõigega suurepäraselt hakkama!“

Keskkonnaminister Tõnis Mölder tunnustas Kuppartit kahe ameti sisulise ühendamise läbiviimise eest. „Riho Kuppart liitis keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni kattuvad ja sarnased ülesanded ning kujundas ühendameti kliendikeskseks organisatsiooniks, millel on esindus igas maakonnas,“ ütles Mölder.

Kahe ameti silmapaistva ühendamise eest saab Kuppart tulemustasu 31 200 eurot. „Tegemist on olnud eduka protsessiga, mille juures möödunud aastal tulemustasu ei makstud,“ põhjendas keskkonnaminister.

Konkurss keskkonnaameti uue peadirektori ametikohale kuulutatakse välja esimesel võimalusel.

Uue peadirektori ametisse nimetamiseni asub tema kohuseid täitma peadirektori senine asetäitja Olav Avarsalu. Kuppart on tööl augusti lõpuni.

Riho Kuppart alustas keskkonnaameti peadirektori ametikohal tööd 2019. aasta 1. jaanuaril, selle aasta algusest juhib ta keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni liitmisel tekkinud ühendametit.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid