„Praegu näeme me kaht hästi organiseeritud aktsiooni – üht seimi juures, teisi sündmusi, mis toimusid Rūdninkais. See näitab, et kõik oli organiseeritud ja koordineeritud,” ütles Bilotaitė ajakirjanikele, vahendab Leedu Delfi.

Bilotaitė nimetas mõlemaid sündmusi riigivastaseks tegevuseks.

„Olukord on selline, et see on hübriidrünnak, mida me näeme. Need protsessid, mis toimub ebaseadusliku migratsiooni kontekstis, kui meie jõud on koondatud piiri ja kaitstavate objektide juurde, kui tekivad sellised väljakutsed, sellised sanktsioneerimata algatused, ei ole see kodanike seisukoha väljendamine, vaid hästi organiseeritud riigivastane tegevus. Kui me peame oma korrakaitseametkondade jõud teistelt objektidelt ära kutsuma, võib seda tõlgendada ühemõtteliselt – hästi organiseeritud protsessina,” ütles Bilotaitė.

Eile kogunes Vilniuses Leedu seimi hoone juurde umbes 5000 inimest, kes protestisid valitsuse kavandatavate piirangute vastu vaktsineerimisest ja testimisest keeldujatele. Hiljem blokeeris osa meeleavaldajaid seimi väljapääsud. Puhkesid kokkupõrked politseiga.

Samal ajal toimusid rahutused ka Rūdninkai migrandilaagris.