"Rääkisin täna Läti siseministriga, kellega oleme hoidnud Leedu sündmuste taustal pidevat kontakti. Arvestades, et viimase ööpäeva jooksul on piirivalvurid pidanud Valgevene-Läti piiri ebaseaduslikul ületamisel kinni 28 inimest, tugevdasime ka Eestis piiriäärsetel aladel kontrolli. Praegu migratsioonisurvet siiski Eestile ei ole," märkis siseminister Kristian Jaani.

PPA piirivalveosakonna politseikolonel Ivo Utsar ütles, et Lätis toimuvat hinnates otsustati piirikontrolli veelgi tugevdada. "Peamine fookus on sisepiiridel, aga pistelisi kontrolle teevad patrullid ka sisemaal üle Eesti. Põhjalikku kontrolli viime läbi sadamates, kuna me ei saa välistada, et ebaseaduslikul rändel olijad püüavad leida teed läbi Eesti Põhja-Euroopasse," rääkis ta.

Samas suunas Eesti täiendavaid patrulle ka Läti piiri äärsetele aladele. "Piirkonnas liikujatele tähendab see, et politseiametnikud kontrollivad tavapärasest enam nii inimeste dokumente kui ka piiriäärsetel aladel liikuvaid sõiduautosid, busse, raskeveokeid ja nõnda edasi," kirjeldas Utsar.

Ta lisas, et kui keegi märkab piiriäärsel alal välismaise välimusega inimeste gruppi, kelle puhul on alust kahtlustada, et tegu on ebaseaduslike piiriületajatega, tuleb sellest teada anda numbril 112.

PPA teatel jälgivad nad pidevalt olukorda Eesti piiril, et märgata muutusi, mis võiksid viidata võimalikule ebaseadusliku rände ohule. "Olukorra muutudes oleme valmis rakendama täiendavaid meetmeid, et vajadusel Eesti piiri veel tugevamalt kaitsta," kinnitas Ivo Utsar.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid