"Me ei kanna kedagi maha enne kohtumist," kinnitas sellise küsimuse peale erakonna esimees Helir-Valdor Seeder täna Delfile. Ta märkis, et laiemad järeldused tehakse neljapäeval, mil leiab aset kohtumine nii Isamaa eestseisuse, fraktsiooni kui ka presidendikandidaadi kandidaadi Soomere endaga.

Seeder märkis, et kohtumisel tuleb muu seas aruteluks kindlasti ka kooseluseadus ja abieluvõrdsust puudutav temaatika. Seda ühes kõikvõimalike muude teemadega, mida presidendi maailmavaate määratlemisel oluliseks peetakse.

Me ei lähe kindlasti vastuollu oma erakonna põhimõtetega.
Helir-Valdor Seeder

Seda, kas Soomere seisukoht abieluvõrdsuses võib saada kaalukeeleks Isamaa erakonna toetuse saamisel, Seeder ei kinnitanud.

"Meie ei eelda midagi enne kohtumist," sõnas ta, soovides sel teemal avalikult mitte spekuleerida. Küll aga tõdes ta, et tegemist on erakonna jaoks ühe väga olulise teemaga. "Loomulikult on see Isamaa üks olulisemaid väärtusi ja seisukohti. Pole kahtlusi see, mis puudutab pereväärtusi ja abielu mõistet, on kahtlemata üks keskmeid küsimusi. Me ei lähe kindlasti vastuollu oma erakonna põhimõtetega."

Seeder toonitas, et Isamaa kaitseb erakonnana jätkuvalt traditsioonilisi pereväärtuseid ja kooseluseaduse elluviimisel nad parlamendipoliitikas kohta ei näe.

"Isamaa seisukoht erakonnana jätame kõrvale üksikud liikmed on olnud kogu aeg üks ja sama: meie toetame abielu mehe naise vahel ja toetame selle põhiseaduslikku kaitset," rõhutas Isamaa esimees. "Meie seisukoht pole erakonnana muutunud."

Taustast

Riigikogu Sotsiaaldemokraatlik Erakond kohtus täna teaduste akadeemia presidendi Tarmo Soomerega, kel mõttes pürgida Eesti vabariigi presidendiks.

Akadeemik Soomere vastas sotside küsimustele vaoshoitud laadis, rõhutades mitut puhku, et president ei saa ega tohi suunata poliitilisi otsuseid.

Siiski ühe selgeima isikliku seisukohana koorus välja asjaolu, et Tarmo Soomere peab perspektiivis vajalikuks abieluvõrdsuse kehtestamist.

"Jah, see on üks printsiipe, mis läheb kokku minu maailmavaatega," vastas ta Indrek Saare küsimusele, kas ühiskond võiks perspektiivis jõuda abieluvõrdsuseni. "See protsess maailma mastaabis on väga kiire. Mõned aastakümned tagasi mõisteti inimesi seksuaalse sättumuse eest vangi, nüüd on toimunud fundamentaalne muutus. See küsimus on ülepolariseeritud ja ülepolitiseeritud. Ma ei tea, kuidas seda suppi jahutada, et me saaksime sobiva tulemuse. Seadused peavad aga olema mõistlikud."

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid