Neljapäeval otsustati, et kuna parvlaev Tõll ei saa sadamakaid rammides saadud vigastuse tõttu liini teenindada, siis tuuakse Saaremaa-liinile üks Hiiumaa ja mandri vahet sõitev praam. Hiidlastele jääb seetõttu väiksem ja pool sajandit vana parvlaev Regula.

Otsuse järel on paljud hiidlased väljendanud pahameelt.

"On arusaadav, et saarlased ei ole praamiõnnetuses süüdi, aga praegune lahendus on ikka väga hiidlaste kahjuks ja tekitab igati mõistetavat pahameelt," rääkis ühismeedias Hiiumaal suvitav Marina Kaljurand. "Saan ka sellest aru, et TS Laevad püüab kehvas olukorras lahendust leida, aga selline Hiiumaale "sisse- või ülesõitmine" on lihtsalt ebaaus," kirjutas eurosaadik Marina Kaljurand.

Pikaajaline riigikogu liige ja spiiker Eiki Nestor leidis praamide võimekust ning saarte elanike arvu kõrvutades, et Tiiu ümbersuunamine suurendab veelgi ebavõrdsust Hiiumaa liini suhtes. "Vahe, mis on niigi Hiiumaa liini kahjuks tehakse veelgi suuremaks!!! Miks???," oli Nestor pahane.

„Mõistan hiidlaste kriitikat ning meil on kahju, et selline olukord on juhtunud, vabandame ja palume kergemat karistust.” ütles TS Laevade juhatuse esimees Randveer.

Juhatuse esimehe sõnul langetati otsus siiski kõikvõimalikke aspekte arvestades. Muu hulgas vaadeldi, millised üritused praegu saartel toimuvad. Randveer põhjendab valikut veel sellega, et Saaremaa liinil on varasemalt võrreldes Hiiumaaga jäänud autosid olulisemalt rohkem kai peale.

Sellegipoolest kinnitab Randveer, et ühelgi sõitjal praegu reisimata ei jää, sest parvlaevad sõidavad seni, kuni kaid on tühjad.

Eesoleval nädalavahetusel on suunatud Rohuküla-Heltermaa liinil sõitnud parvlaev Tiiu, kuni esmaspäevani Virtsu-Kuivastu liinile. Esmaspäeval tulevad Randveeri sõnul majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ja transpordiameti uuesti kokku, et nädalavahetuse andmete järgi mõelda edasiste lahenduste üle.

Randveer tõi välja, et Saaremaa ning Hiiumaa liiniühendusest sõltuvad ka paljud ettevõtted, kes kaupu mandrile veavad. Vajadusel võimaldab nendele TS Laevad hommikuti enne graafiku algust ühendust mandriga.

Kolmapäeval rammis parvlaev Tõll Kuivastu sadamakaid ning on seetõttu rivist väljas. Pardal viibis ka president Kersti Kaljulaid. Esialgsetel andmetel põhjustas õnnetuse tehniline rike.