Eesti proviisorapteekide liidu juhi Ly Rootslase sõnul on apteekidel hea meel ühineda Eesti vaktsineerimisprogrammiga. "Me kõik peame pingutama, et jõuda karjaimmuunsuseni. Apteegid on ideaalsed kohad, kus saame pakkuda vaktsineerimise teenust, sest need on inimestele lähedal ja tuttavad," ütles Rootslane. Apteekides viivad vaktsineerimist läbi tervishoiuteenuse osutajad, kes on läbinud vastava väljaõppe, peamiselt meditsiiniõed. Apteegid annavad teenuse osutamiseks kasutada oma ruumid, seadmed ja IT-vahendid.

Alates 20. juulist saab vaktsineerida kaheksas apteegis, seejärel lisandub apteeke juurde vastavalt vajadusele, kokku avatakse vaktsineerimise teenus kõige rohkem 45 apteegis üheksas maakonnas. „Otsustasime alustada nii kiiresti kui võimalik, sest kahjuks on haigestumine jälle tõusutrendis,“ ütles Rootslane.

Sel nädalal saab vaktsineerida Tallinnas Rocca al Mare keskuse apteegis, Tallinna Linnaapteegis Solarises, Ülemiste Südameapteegis ja Kivila Südameapteegis; Jõhvis Pargi keskuse apteegis, Narvas Astri keskuse apteegis, Rapla apteegis ja Tartu Sõbra apteegis. Vaktsineerimiseks on vajalik eelregistreerimine, rohkem infot leiab lehelt vaktsineeriapteegis.ee.

COVID-19 vastu vaktsineerimine on 2021. aastal tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele ja ka neile, kellel pole tervisekindlustust. Vaktsineerimine on avatud kõigile inimestele, kes on vähemalt 12-aastased. Apteekides vaktsineerivad tervishoiuteenuse osutajad kasutavad peamiselt Comirnaty vaktsiini (BioNTech – Pfizer).

Eesti proviisorapteekide liit (EPAL) on Eesti suurim apteeke ühendav organisatsioon, mille liikmeteks on 287 apteeki ja 1100 apteekrit üle Eesti.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid